ԱՄՆ փոխնախագահն այցելել է Երուսաղեմի Սուրբ Հարության տաճարի հայկական բաժին
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը իր տիկնոջ հետ այցելել է Երուսաղեմի Սուրբ Հարության տաճար և տաճարի հայկական բաժին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքության կալվածոց տեսուչ Կորյուն եպիսկոպոս Բաղդասարյանը։
«Այսօր պատիվ ունեցա Երուսաղեմի հայ պատրիարքի անունից Ս. Հարության տաճարում դիմավորելու ԱՄՆ փոխնախագահ տիար Ջեյ Դի Վենսին և տիկնոջը ու հայկական բաժնում ներկայացնելու Հայ եկեղեցու և Երուսաղեմի հայոց պատրիարքության մասին հակիրճ տեղեկություն»,- գրել է նա:

Вице-президент США посетил армянскую часть Храма Святого Воскресения в Иерусалиме
Вице-президент США Дж. Д. Вэнс с супругой посетили Храм Святого Воскресения (Храм Гроба Господня) в Иерусалиме и его часть Армянской Апостольской церкви.
Как сообщает “Арменпресс”, об этом на своей странице в Facebook написал епископ Корюн Багдасарян, суперинтендант Армянской Патриархии Иерусалима.
“Сегодня от имени Армянского Патриарха Иерусалима я имел честь приветствовать вице-президента США Дж. Д. Вэнса с супругой в армянской части Храма Святого Воскресения и представить краткую информацию об Армянской Церкви и Армянской Патриархии Иерусалима”, — написал он.