Վարչապետն ընդունել է ՀՀ պետական մրցանակակիր Վինսենթ Ռոշին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Analog Devices Inc.-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն և տնօրենների խորհրդի նախագահ Վինսենթ Ռոշին, ով 2025թ. Բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար ՀՀ պետական մրցանակի դափնեկիրն է:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, վարչապետը բարձր է գնահատել պարոն Ռոշի ներդրումը բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման գործում և նշել, որ նրա գործունեությունն ու փորձն օրինակելի է երիտասարդ սերնդի համար:
Վինսենթ Ռոշը շնորհակալություն է հայտնել գնահատանքի համար և ընդգծել, որ ՀՀ-ում բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման համար նկատելի է մեծ ներուժ:
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցները կարևորել են կրթության դերը մարդկանց հաջողությունների հասնելու, արդյունավետ գործունեություն ծավալելու և մարտահրավերները հնարավորինս դյուրին հաղթահարելու գործում:
Այդ առումով վարչապետն անդրադարձել է «Ակադեմիական քաղաք» ծրագրին և այդ ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին:
Վինսենթ Ռոշը ողջունել է ծրագրի իրականացումը և հայտնել իր աջակցությունը ՀՀ-ում կրթական ծրագրերի իրականացմանը:

Премьер-министр Пашинян принял лауреата Государственной премии Республики Армения Винсента Роша
Премьер-министр Никол Пашинян принял генерального директора и председателя совета директоров компании Analog Devices Inc. Винсента Роша, который является лауреатом Государственной премии Республики Армения за вклад мирового значения в сферу высоких технологий 2025 года.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, Никол Пашинян высоко оценил вклад г-на Роша в развитие сферы высоких технологий и отметил, что его деятельность и опыт являются примером для подражания для молодого поколения.
Винсент Рош выразил благодарность за высокую оценку и подчеркнул, что в Республике Армения имеется большой потенциал для развития сферы высоких технологий.
Собеседники подчеркнули роль образования в содействии людям в достижении успеха, эффективной деятельности и максимально легком преодолении трудностей.
В этом контексте премьер-министр коснулся программы «Академический городок» и проводимой в этом направлении работы.
Винсент Рош приветствовал реализацию программы и выразил свою поддержку внедрению образовательных программ в Республике Армения.