Վարչապետն ընդունել է ՀՀ պետական մրցանակակիր Վինսենթ Ռոշին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Analog Devices Inc.-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն և տնօրենների խորհրդի նախագահ Վինսենթ Ռոշին, ով 2025թ. Բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար ՀՀ պետական մրցանակի դափնեկիրն է:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, վարչապետը բարձր է գնահատել պարոն Ռոշի ներդրումը բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման գործում և նշել, որ նրա գործունեությունն ու փորձն օրինակելի է երիտասարդ սերնդի համար:
Վինսենթ Ռոշը շնորհակալություն է հայտնել գնահատանքի համար և ընդգծել, որ ՀՀ-ում բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման համար նկատելի է մեծ ներուժ:
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցները կարևորել են կրթության դերը մարդկանց հաջողությունների հասնելու, արդյունավետ գործունեություն ծավալելու և մարտահրավերները հնարավորինս դյուրին հաղթահարելու գործում:
Այդ առումով վարչապետն անդրադարձել է «Ակադեմիական քաղաք» ծրագրին և այդ ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին:
Վինսենթ Ռոշը ողջունել է ծրագրի իրականացումը և հայտնել իր աջակցությունը ՀՀ-ում կրթական ծրագրերի իրականացմանը:

Prime Minister Nikol Pashinyan received CEO and Chairman of the Board of Directors of Analog Devices Inc. Vincent Roche, who is the laureate of the State Award of the Republic of Armenia for Global Contribution to High Technologies in 2025, the PM's Office said in a readout.
The Prime Minister highly appreciated Mr. Roche’s contribution to the development of the high-tech sector and noted that his activities and experience are exemplary for the younger generation.
Vincent Roche expressed gratitude for the appreciation and emphasized that there is great potential for the development of the high-tech sector in the Republic of Armenia.
The interlocutors emphasized the role of education in helping people achieve success, carry out effective activities, and overcome challenges as easily as possible.
In this regard, the Prime Minister touched upon the “Academic City” program and the work being carried out in that direction.
Vincent Roche welcomed the implementation of the program and expressed his support for the implementation of educational programs in the Republic of Armenia.