Եվրոպան և Ուկրաինան պատրաստ չեն բարձր մակարդակով հանդիպում կազմակերպել. Պեսկով
Ուկրաինայի շուրջ բարձր մակարդակով հանդիպումը պետք է լավ նախապատրաստված լինի, սակայն Կիևն ու Եվրոպան պատրաստ չեն այդ նախապատրաստական ​​աշխատանքներն իրականացնել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Բարձր մակարդակով ցանկացած շփում պետք է լավ նախապատրաստված լինի, որպեսզի նման երկխոսության ընթացքում ամրապնդվեն այն համաձայնեցված հարցերը, որոնք հարկավոր է նախապես հասցեագրել փորձագիտական ​​մակարդակով։ Եվ ահա ո՛չ կիևյան ռեժիմը, ո՛չ էլ եվրոպացիները պատրաստ չեն դրանով զբաղվել», - Պեսկովի խոսքերն է մեջբերում «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Վոլոդիմիր Զելենսկին այնքան են միմյանց ատում, որ չեն կարող խոսել, և ինքը ստիպված կլինի ներգրավվել նրանց բանակցություններում:

Европа и Украина не готовы к организации встречи на высшем уровне: Песков
Встреча на высшем уровне по Украине должна быть хорошо подготовлена, но Киев и Европа к этому не готовы. Об этом, как передает “Арменпресс”, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
“Любые контакты на высшем уровне должны быть хорошо подготовлены, с тем чтобы в ходе такого диалога были зафиксированы те наработки, которые нужно заранее сделать на экспертном уровне. А вот готовности заниматься этим ни у киевского режима, ни у европейцев - нет”, - цитирует Пескова агентство “РИА Новости”.
Ранее президент США Дональд Трамп заявил, что президенты России и Украины Владимир Путин и Владимир Зеленский настолько ненавидят друг друга, что не смогут разговаривать, и ему придётся вмешаться в их переговоры.