Մոսկվան սպասում է ռուս-ուկրաինական աշխատանքային խմբերի երկխոսության շուտափույթ մեկնարկին
Մոսկվան սպասում է, որ շուտով կսկսվի քաղաքական, ռազմական և հումանիտար հարցերի շուրջ երկխոսությունը ռուս-ուկրաինական աշխատանքային խմբերի շրջանակներում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարարության տեղեկատվության և մամուլի վարչության փոխտնօրեն Ալեքսեյ Ֆադեևը։
«Հուլիսի 23-ին Ստամբուլում կայացած հանդիպման ժամանակ ուկրաինական կողմին առաջարկվել է ստեղծել քաղաքական, ռազմական և հումանիտար հարցերի գծով երեք աշխատանքային խումբ, որոնք կաշխատեն, մասնավորապես, տեսակոնֆերանսի ռեժիմով», - հիշեցրել է նա և հավելել՝ «մենք պաշտոնական պատասխան դեռ չենք ստացել Կիևից»։
Դիվանագետը հաստատել է, որ «այդ հարցերը քննարկվում են շփումների ընթացքում, առաջվա պես սեղանին են դրված»։
«Մենք սպասում ենք, որ խմբերը կձևավորվեն և հնարավորինս շուտ ձեռնամուխ կլինեն գործնական աշխատանքի», - հայտարարել է Ֆադեևը ճեպազրույցում, որը հրապարակվել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական կայքում։

Москва ожидает скорейшего начала диалога российско-украинских рабочих групп
В Москве ожидают скорейшего начала диалога по политическим, военным и гуманитарным вопросам в рамках российско-украинских рабочих групп. Об этом, как сообщает Арменпресс, заявил заместитель директора Департамента информации и печати МИД России Алексей Фадеев.
«В ходе встречи в Стамбуле 23 июля украинской стороне было предложено создать три рабочие группы по политическим, военным и гуманитарным вопросам, которые будут работать, в том числе, в режиме видеоконференции», — напомнил он и добавил: «Официального ответа от Киева мы пока не получили».
Дипломат подтвердил, что «эти вопросы обсуждаются в ходе контактов, они, как и прежде, находятся на столе переговоров».
«Мы рассчитываем на скорейшее формирование групп и начало практической работы», — заявил Фадеев на брифинге, опубликованном на официальном сайте МИД России.