Թրամփն այլևս ՆԱՏՕ-ն չի համարում «հնացած» կառույց
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը աջակցություն է հայտնել ՆԱՏՕ-ին, որը նախկինում որակել էր որպես «հնացած» կազմակերպություն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ BBC-ի հյուսիսամերիկյան թղթակցին տված բացառիկ հարցազրույցում Թրամփն աջակցություն է հայտնել ՆԱՏՕ-ի հավաքական պաշտպանության սկզբունքին։
Լրագրողը հարցրել է Թրամփին՝ արդյոք նա Հյուսիսատլանտյան դաշինքը դեռ «հնացած» կառույց է համարում։
«Ոչ, կարծում եմ՝ ՆԱՏՕ-ն դառնում է դրա հակառակը, որովհետև դաշինքը վճարում է իր սեփական հաշիվները», - ասել է Թրամփը։
Նա հավելել է, որ հավատում է հավաքական պաշտպանությանը, քանի որ դա նշանակում է, որ ավելի փոքր երկրները կարող են պաշտպանվել ավելի մեծերից։
Գարի Օ'Դոնոհյուին տված հարցազրույցում Թրամփը նաև ասել է, որ դեռ պատրաստ չէ խզել հարաբերությունները ՌԴ նախագահի հետ, քանի որ դեռ նրա հետ գործերը չի ավարտել։

Трамп больше не считает НАТО “устаревшей” организацией
Президент США Дональд Трамп выразил поддержку НАТО, которую он ранее называл “устаревшей” организацией. Как сообщает “Арменпресс”, в эксклюзивном интервью BBC Трамп поддержал принцип коллективной обороны НАТО.
Журналист спросил Трампа, считает ли он по-прежнему Организацию Североатлантического договора “устаревшим” объединением.
“Нет, думаю, НАТО становится чем-то противоположным, теперь (страны альянса) сами оплачивают свои счета”, - сказал Трамп.
Он добавил, что верит в коллективную оборону, поскольку она позволяет малым странам защищаться от крупных.
В интервью, которое вел Гэри О’Донохью, Трамп также заявил, что пока не готов разрывать отношения с президентом России, поскольку ещё не завершил с ним.