ՕՄՕՆ-ը մերձմոսկովյան Միտիշչիի շուկայից դուրս է բերել ադրբեջանցիներին
Ռուսաստանցի իրավապահները Մոսկվայի մարզի Միտիշչի քաղաքի շուկայից հուլիսի 11-ին դուրս են բերել ադրբեջանցիներին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ռուսական և ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Նշվում է, որ գործողությունն իրականացրել է ոստիկանության հատուկ նշանակության ջոկատը (ՕՄՕՆ): Շուկայից տեղափոխված ադրբեջանցիների թվի, նրանց իրավական կարգավիճակի և տեղափոխման վայրի մասին տեղեկություններ չեն հաղորդվում: Ականատեսների տեղեկացմամբ՝ ջոկատի մարտիկները շրջապատել են ադրբեջանցիներին, ապա ավտոբուսներով տարել են անհայտ ուղղությամբ:
Ավելի վաղ Մոսկվայի մարզի ադրբեջանական համայնքի ղեկավար Էլշան Իբրահիմովը զրկվել էր Ռուսաստանի քաղաքացիությունից և նախօրեին արտաքսվել էր Բաքու:

ОМОН вывез азербайджанцев с рынка в подмосковных Мытищах в неизвестном направлении
Российские силовики вывезли азербайджанцев с рынка в городе Мытищи Московской области. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на российские и азербайджанские СМИ.
Отмечается, что операция была проведена сотрудниками ОМОН. Информация о количестве вывезенных с рынка азербайджанцев, их правовом статусе и месте перевозки отсутствует. По словам очевидцев, бойцы отряда окружили азербайджанцев, а затем увезли их на автобусах в неизвестном направлении.
Ранее глава азербайджанской общины Подмосковья Эльшан Ибрагимов был лишен российского гражданства и депортирован в Баку.