Իրանը հերքել է ԱՄՆ-ի հետ հանդիպում խնդրելու մասին Թրամփի հայտարարությունը
Իրանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Էսմայիլ Բաղային հերքել է Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարությունն այն մասին, թե իրանական կողմը հանդիպում է խնդրել ամերիկյան կողմի հետ։
«Մեր կողմից որևէ հարցում չի եղել ամերիկյան կողմի հետ հանդիպման վերաբերյալ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին Բաղային ասել է Իրանի պետական հեռուստառադիոընկերությանը։
Ավելի վաղ Միացյալ Նահանգների ղեկավարը հայտարարել էր, թե իրանական կողմը հանդիպում է խնդրել։ Թրամփի հատուկ բանագնաց Սթիվեն Ուիթքոֆն էլ լրագրողներին հայտնել էր, որ հանդիպումը կարող է կայանալ արդեն հաջորդ շաբաթ։

Иран опроверг заявление Трампа о намечаемой встрече с Соединенными Штатами
Официальный представитель Министерства иностранных дел Ирана Эсмаил Багаи опроверг заявление президента Соединенных Штатов Дональда Трампа о том, что иранская сторона запросила встречу с американской стороной.
“С нашей стороны не было никаких запросов о встрече с американской стороной”, - как передает “Арменпресс”, заявил Багаи в эфире Государственного телевидению Иран.
Ранее лидер США объявил, что иранская сторона запросила встречу. Специальный посланник Трампа Стивен Уиткофф сообщил журналистам, что встреча может состояться уже на следующей неделе.