Թրամփը կրկին պնդում է, որ Իրանը պետք է անվերապահ կապիտուլյացիայի ենթարկվի
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կրկին պնդում է, որ Իրանի անվերապահ կապիտուլյացիայի պահանջը նշանակում է, որ Թեհրանը պետք է հանձնվի և դադարեցնի դիմադրությունը:
«Սրանք ընդամենը երկու շատ պարզ բառ են՝ անվերապահ կապիտուլյացիա։ Դա նշանակում է՝ բավական է, ես հանձնվում եմ, այլևս ոչինչ չի լինի»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել է Թրամփը՝ անդրադառնալով Իրանի և Իսրայելի միջև սրվող հակամարտությանը։
Նրա խոսքով՝ այլ ելք չունենալու դեպքում ԱՄՆ-ն պատրաստ է հարվածել Իրանի միջուկային և ռազմական ենթակառուցվածքներին։

Президент США вновь потребовал от Ирана безоговорочной капитуляции
Президент США Дональд Трамп вновь утверждает, что требование о безоговорочной капитуляции Ирана означает, что Тегеран должен сдаться и прекратить сопротивление.
«Это всего лишь два очень простых слова: безоговорочная капитуляция. Это значит: хватит, я сдаюсь, больше ничего не будет», — как передает Арменпресс, заявил Трамп на брифинге с журналистами, коснувшись эскалации конфликта между Ираном и Израилем.
По его словам, США готовы нанести удар по ядерной и военной инфраструктуре Ирана, если не будет другого выбора.