Հայաստանում սպասվում է փոփոխական եղանակ, ջերմաստիճանը կնվազի 4-7 աստիճանով
Հայաստանի տարածքում հունիսի 15-ի կեսօրից հետո,  16-18-ի գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է նաև կարկուտ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, հունիսի 15-ին կեսօրից հետո հյուսիսային առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն հորդառատ։ Հունիսի 19-20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
«Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-24 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 15-ի ցերեկը, 16-ին աստիճանաբար կնվազի 4-7 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ Երևանում հունիսի 15-ին կեսօրից հետո, 16-ին գիշերը և երեկոյան ժամերին, 17-ի երեկոյան՝ քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։ Հունիսի 16-ի ցերեկը, 17-ի գիշերը, 18-20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

В Армении ожидается переменчивая погода, температура понизится на 4-7 градусов
15 июня днем, ночью и днем 16 и 18 июня, ​​в отдельных районах Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы, возможен также град.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, днем 15 июня в отдельных северных районах ожидаются проливные дожди. 19–20 июня осадков не ожидается.
«Ветер юго-западный 2-5 м/с, при грозах ожидаются порывы ветра до 20-24 м/с. Температура воздуха днем ​​15 и 16 июня постепенно понизится на 4-7 градусов», — говорится в сообщении.
По данным источника, в Ереване днем ​​15 июня, ночью и вечером 16-го, вечером 17-го июня в отдельных районах города ожидаются кратковременные дожди, грозы, во время гроз порывы ветра достигнут 15-18 м/с. Днем 16 июня, ночью 17-го, 18 и 20 июня осадков не ожидается.