Ուժեղ քամու հետևանքով Հայաստանում գրանցվել է 38 արտակարգ դեպք
ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը հունիսի 14-ի ժամը 19։30-ից մինչև հունիսի 15-ի ժամը 11։45-ը ահազանգեր է ստացվել ուժեղ քամու, հորդառատ անձրևի և կարկուտի հետևանքով գրանցված դեպքերի վերաբերյալ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ ՆԳ նախարարի մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը։
Ըստ նրա՝ ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանի հանձնարարությամբ Փրկարար ծառայությունն անցել է ուժեղացված ծառայության, հայտարարվել է անձնակազմի հավաք:
Փրկարար ծառայության ստորաբաժանումների կողմից սահմանված կարգով սպասարկվել են բոլոր դեպքերը: Աշխատանքները համակարգել է ՓԾ տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանը:
«Մասնավորապես՝ փրկարարներն իրականացրել են տարածքների սահմանազատման, տանիքների, կառուցատարրերի ապամոնտաժման, անձրևատար խողովակների ամրացման, տապալված ծառերի մասնատման և հեռացման աշխատանքներ:
Ուժեղ քամու հետևանքով գրանցվել է 38 արտակարգ դեպք՝ Երևանում՝ 1, Արագածոտնի մարզում՝ 3, Լոռու մարզում՝ 1, Շիրակի մարզում՝ 33 դեպք։
Ուժեղ քամուց պատճառված վնասների արդյունքում զոհեր և տուժածներ չկան:
Հունիսի 14-ի ժամը 19։30-ից մինչև 21։40-ը Տավուշի, Լոռու և Շիրակի մարզերում տեղացել է կարկուտ, վնասվել է 4 տրանսպորտային միջոց»,- ասվում է գրառման մեջ։

В Армении в результате сильного ветра зафиксировано 38 чрезвычайных случаев
С 19:30 часов 14 июня по 11:45 часов 15 июня в Спасательную службу МВД поступали сообщения о случаях, зафиксированных из-за сильного ветра, проливного дождя и града.
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщил пресс-секретарь министра внутренних дел РА Нарек Саркисян.
По его словам, по поручению министра внутренних дел Арпине Саргсян Спасательная служба переведена на усиленное дежурство, объявлен сбор личного состава.
Все случаи были обслужены подразделениями Спасательной службы в установленном порядке. Работу координировал директор Спасательной службы - заместитель министра внутренних дел Камо Цуцулян.
«В частности, спасатели провели работы по разграничению территорий, демонтажу кровель и элементов конструкций, укреплению водосточных труб, распилу и вывозу упавших деревьев.
В результате сильного ветра зарегистрировано 38 чрезвычайных ситуаций: в Ереване — 1, в Арагацотнской области — 3, в Лорийской области — 1, в Ширакской области — 33.
Жертв и пострадавших в результате сильного ветра нет.
14 июня с 19:30 часов до 21:40 часов  в Тавушской, Лорийской и Ширакской областях выпал град, повредив 4 транспортных средства», — говорится в сообщении.