Դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Մալթայի նախագահին
Մալթայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը իր հավատարմագրերն է հանձնել Մալթայի Հանրապետության նախագահ Միրիամ Սպիտերի Դեբոնոյին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ ողջունելով և շնորհավորելով դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ` Մալթայի նախագահը մաղթել է հաջողություն և արդյունավետ առաքելություն` ի նպաստ երկու երկրների միջև սերտ հարաբերությունների էլ առավել զարգացման:
Երկուստեք գոհունակությամբ արձանագրվել է Հայաստանի և Մալթայի միջև քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը և կարևորվել ոլորտային փոխգործակցության ներուժի լիարժեք իրացումը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպանը վերահաստատել է իր հանձնառությունը առավելագույն ջանքերը ներդնել երկու երկրների միջև պատմականորեն ձևավորված բարեկամական հարաբերությունների հետագա ամրապնդման ու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության առավել խորացման ուղղությամբ։
Դեսպանը ներկայացրել է նաև Հայաստանի մոտեցումները տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ և ընդգծել Հայաստանի հանձնառությունը՝ նպաստելու տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը։

Armenian Ambassador presents credentials to President of Malta
Ambassador of Armenia to Malta Vladimir Karapetyan presented his credentials to President Myriam Spiteri Debono.
Welcoming and congratulating the Ambassador on the assumption of his duties, the President of Malta wished him every success and a productive mission to the benefit of further developing close relations between the two countries, the foreign ministry said in a press release.
The high level of political dialogue between Armenia and Malta was commended and the importance to fully realize the potential of sectoral cooperation was underscored.
Expressing gratitude for the warm welcome, the Ambassador reiterated his commitment to spare no effort towards strengthening the historically rooted friendly relations between the two countries and further deepening collaboration in areas of mutual interest.
The Ambassador also presented Armenia’s perspective on regional developments, reaffirming steadfast commitment of Armenia to promoting peace and stability in the region.