Հայաստանում մեկնարկում են Վրաստանի մշակույթի օրերը
Երևանում հունիսի 5-7-ը կանցկացվեն Վրաստանի մշակույթի օրերը, որոնց շրջանակում Հայաստան է ժամանել Վրաստանի պատվիրակությունը՝ Մշակույթի նախարար Թինաթին Ռուխաձեի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են Վրաստանի խորհրդարանի ներկայացուցիչներ, մշակութային գործիչներ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակում նախատեսված է Վրաստանի մշակույթի նախարար Թինաթին Ռուխաձեի հանդիպումը ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանի հետ, այցելություններ ՀՀ մշակութային տարբեր հաստատություններ։
Մշակույթի օրերի շրջանակում նախատեսված են մի շարք միջոցառումներ, որոնք կնպաստեն Հայաստանի և Վրաստանի միջև բարեկամության խորացմանն ու մշակութային համագործակցության զարգացմանը։
Վրաստանի մշակույթի օրերի շրջանակում հունիսի 6-ին ժամը 14:00-ից Մաշտոցի պողոտայում՝ Դիանա Աբգարի պուրակում, կմեկնարկի վրացական գինու, մշակույթի և ընտանիքի օրվան նվիրված տոնական միջոցառում։ Ներկաները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու վրացական ավանդական խոհանոցին, գինեգործության արվեստին, ինչպես նաև վայելելու «Ռանինա» քառյակի և «Գուֆի լենդ» խմբի բացօթյա ելույթները: Մուտքն ազատ է:
Հունիսի 7-ին ժամը 20:00-ին Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կանցկացվի «Էրիսիոնի» ֆոլկ-անսամբլի համերգը, որի ընթացքում կներկայացվեն վրացական ավանդական պարերը, երաժշտությունը և մշակույթը:

Georgian Culture Days to be held in Yerevan
Georgian Culture Days will be held June 5-7 in Yerevan. On this occasion, a Georgian delegation led by the Minister of Culture Tinatin Rukhadze has arrived in Armenia. The delegation includes parliamentarians and cultural figures, the Armenian Ministry of Education, Science, Culture and Sports said in a press release.
Rukhadze is expected to meet Armenian Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan and visit various cultural institutions.
A series of events within the framework of Georgian Culture Days are aimed at deepening the friendship between the two countries and developing cultural cooperation.
The events will feature a celebration of Georgian culture in the Diana Abgar Park at 14:00, June 6 in Yerevan, as well as a concert of the Erisioni ensemble on June 7 at 20:00 in the K. Demirchyan Sports and Concert Complex.