Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ջորջա Մելոնիին Իտալիայի ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Ջորջա Մելոնիին ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա առիթով:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իտալիայի ժողովրդին Իտալիայի ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
Իտալիան մեզ համար բարեկամ երկիր է և կարևոր գործընկեր: Հայաստանը մշտապես առանձնահատուկ նշանակություն է տվել Իտալիայի հետ բարեկամական կապերի հետևողական զարգացմանն ու խորացմանը՝ հիմնված ժողովրդավարական արժեքների, փոխադարձ շահերի և մեր ժողովուրդների միջև առկա համակրանքի վրա:
Կարևորում ենք Իտալիայի հետ փոխգործակցությունը թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմա­կողմ հարթակներում՝ ներառյալ համագործակցությունը Հայաստան-ԵՄ գործընկերու­թյան շրջանակում: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կշարունակենք նոր ձեռքբե­րումներ արձանագրել՝ որակական նոր մակարդակի բարձրացնելով Հայաստանի և Իտալիայի միջև համագործակցությունը:
Լիահույս եմ, որ շուտով հնարավորություն կունենանք հանդիպելու և առավել մանրամասն քննարկելու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերը:
Մաղթում եմ Ձեզ, տիկին Մելոնի, քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարեկեցություն և երջանկություն»։

Премьер-министр Армении направил Джорджии Мелони поздравительное послание по случаю Национального праздника Италии
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил председателю Совета министров Итальянской Республики Джорджии Мелони поздравительное послание по случаю национального праздника — Дня Республики.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на аппарат премьер-министра РА, в послании говорится:
«Сердечно поздравляю Вас и народ Италии с национальным праздником Италии — Днем Республики.
Италия — дружественная нам страна и важный партнер. Армения всегда придавала особое значение последовательному развитию и углублению дружественных отношений с Италией, основанных на демократических ценностях, взаимных интересах и симпатии между нашими народами.
Мы придаем большое значение сотрудничеству с Италией как на двусторонней, так и на многосторонней основе, в том числе сотрудничеству в рамках партнерства Армения-ЕС. Уверен, что совместными усилиями мы продолжим фиксировать новые достижения, подняв сотрудничество между Арменией и Италией на качественно новый уровень.
Надеюсь, что вскоре у нас будет возможность встретиться и более подробно обсудить вопросы, представляющие взаимный интерес.
Желаю Вам, г-жа Мелони, крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Италии — мира, благополучия и счастья.