Մոսկվան ակնկալում է, որ Լավրովի այցը կամրապնդի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև քաղաքական երկխոսությունը
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան խոսել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի՝ Հայաստան կատարելից այցի ակնկալիքներից։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի փոխանցմամբ՝ Զախարովան Լավրովի՝ Երևան սպասվելիք այցին անդրադարձել է ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ։
«Մոսկվայում ակնկալում են, որ Լավրովի այցը կխթանի Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև քաղաքական ու միջգերատեսչական երկխոսության ամրապնդումը, կխորացնի փոխըմբռնումը և կնպաստի փոխընդունելի լուծումների որոնմանն այն հարցերում, որոնք հետաքրքրություն են ներկայացնում երկու կողմերի համար»,- նշել է Զախարովան։
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Հայաստան կայցելի մայիսի 20-ին։ Մայիսի 21-ին ՌԴ ԱԳ նախարարը հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։

Moscow expects Lavrov’s visit to enhance bilateral dialogue with Armenia
The official representative of the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, touched upon the expectations regarding the upcoming visit of Russian Foreign Minister Sergey Lavrov to Armenia during a weekly briefing.
“Moscow expects that Lavrov’s visit will promote the strengthening of political and interdepartmental dialogue between Russia and Armenia, deepen mutual understanding, and contribute to the search for mutually acceptable solutions to issues of interest to both sides,” Zakharova noted.
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov will visit Armenia on May 20. On May 21, he is scheduled to meet with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, President Vahagn Khachaturyan, and Foreign Minister Ararat Mirzoyan.