Մոսկվան ակնկալում է, որ Լավրովի այցը կամրապնդի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև քաղաքական երկխոսությունը
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան խոսել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի՝ Հայաստան կատարելից այցի ակնկալիքներից։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի փոխանցմամբ՝ Զախարովան Լավրովի՝ Երևան սպասվելիք այցին անդրադարձել է ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ։
«Մոսկվայում ակնկալում են, որ Լավրովի այցը կխթանի Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև քաղաքական ու միջգերատեսչական երկխոսության ամրապնդումը, կխորացնի փոխըմբռնումը և կնպաստի փոխընդունելի լուծումների որոնմանն այն հարցերում, որոնք հետաքրքրություն են ներկայացնում երկու կողմերի համար»,- նշել է Զախարովան։
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Հայաստան կայցելի մայիսի 20-ին։ Մայիսի 21-ին ՌԴ ԱԳ նախարարը հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։

В Москве рассчитывают, что визит главы МИД РФ в Армению будет способствовать укреплению двустороннего политического диалога
Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова коснулась ожиданий от предстоящего визита министра иностранных дел России Сергея Лаврова в Армению.
Как сообщает Арменпресс, Захарова затронула тему предстоящего визита Лаврова в Ереван в ходе своего еженедельного брифинга.
«В Москве рассчитывают, что визит Лаврова будет способствовать укреплению политического и межведомственного диалога между Россией и Арменией, приведет к росту взаимопонимания и нахождению взаимоприемлемых развязок по вопросам, представляющим интерес для каждой из сторон», — отметила она.
Как сообщалось ранее, 20 мая министр иностранных дел РФ Сергей Лавров с рабочим визитом посетит Ереван. 21-го мая в МИД состоится встреча министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна и Сергея Лаврова, после которой министры проведут совместную пресс-конференцию.