Նիկոլ Փաշինյանը և Բարտ դը Վեվերը քննարկել են Հայաստան-Բելգիա հարաբերությունների հետևողական զարգացման ու խորացման հարցեր
Նիկոլ Փաշինյանը և Բարտ դը Վեվերը քննարկել են Հայաստան-Բելգիա հարաբերությունների հետևողական զարգացման ու խորացման  հարցեր
Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Բելգիայի վարչապետ Բարտ դը Վեվերի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են  ՀՀ  կառավարությունից՝ նշելով, որ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Բելգիա համագործակցության օրակարգային հարցեր՝ ընդգծելով քաղաքական և տնտեսական հարաբերությունների հետևողական զարգացման ու խորացման կարևորությունը։
Այս համատեքստում երկու երկրների վարչապետները կարևորել են բարձր մակարդակի ակտիվ շփումների և շարունակական երկխոսության պահպանումը:
Քննարկվել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության ամրապնդման քայլերը։ Բելգիայի վարչապետ Բարտ դը Վեվերը վերահաստատել է իր երկրի աջակցությունը Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման գործընթացին:

Никол Пашинян и Барт де Вевер обсудили вопросы последовательного развития и углубления армяно-бельгийских отношений
На полях саммита Европейского политического сообщества премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с премьер-министром Бельгии Бартом де Вевером.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в правительстве Армении, отметив, что собеседники обсудили вопросы повестки сотрудничества между Арменией и Бельгией, подчеркнув важность последовательного развития и углубления политических и экономических отношений.
В этом контексте премьер-министры двух стран подчеркнули важность активных контактов на высоком уровне и сохранения продолжительного диалога.
Были обсуждены шаги по укреплению сотрудничества Армения-Европейский союз. Премьер-министр Бельгии Барт де Вевер подтвердил поддержку своей страны развитию отношений Армения-ЕС.