Իրանի ճանապարհների նախարարը Բաքվում հանդիպել է Ալիևի հետ
Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար Ֆարզանե Սադեղը, որը նաև նախագահում է Իրան-Ադրբեջան համատեղ տնտեսական հանձնաժողովը, Բաքվում հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ՝ քննարկելու երկկողմ կապերը և տնտեսական համագործակցությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է իրանական Mehr լրատվական գործակալությունը։
Հանդիպման քննարկման թեմաներից է եղել առանցքային ոլորտներում համատեղ նախագծերի ընդլայնումը, այդ թվում՝ տրանսպորտի, մաքսային համակարգի, ջրի ու էներգետիկայի, նավթի և գազի բնագավառներում, ինչպես նաև Արտոնյալ առևտրի համաձայնագրի շրջանակում:
Իրանի ճանապարհների նախարար Սադեղն ապրիլի 7-ից 10 գլխավորում է իրանական բարձրաստիճան պատվիրակությունն Ադրբեջանում՝ ստուգելու նախկին համաձայնագրերի առաջընթացը, վերացնելու համատեղ ձեռնարկությունների խոչընդոտները՝ այսպիսով նախապատրաստվելով Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի՝ Բաքու կատարելիք առաջիկա այցին:
Ավելի վաղ տեղեկություններ էին հաղորդվել, որ Իրանի նախագահն առաջիկայում կայցելի Ադրբեջան. այցի նպատակն է խորացնել դիվանագիտական ​​քննարկումներն ու ամրապնդել երկկողմ կապերը։

Iran’s Minister of Roads and Urban Development Farzaneh Sadegh, who also chairs the Iran-Azerbaijan Joint Economic Committee, met with Azerbaijani President Ilham Aliyev in Baku to discuss bilateral ties and economic cooperation, Iran's Mehr agency reported.
The meeting focused on expanding joint projects across key sectors, including transportation, customs, water and energy, oil and gas, and Preferential Trade Agreement (PTA).
Iran’s Roads Minister Sadegh is heading a high-level Iranian delegation to Azerbaijan from April 7 to 10 to review progress on past agreements, remove barriers to joint ventures, and lay the groundwork for an upcoming visit by Iranian President Masoud Pezeshkian to Baku.