Պուտինն ընդունել է Թուրքիա այցելելու Էրդողանի հրավերը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ընդունել է իր թուրք գործընկեր Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերը՝ այցելելու Թուրքիա։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Կրեմլի պաշտոնական ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը։
«Ռուսաստանի նախագահին ուղղված վավեր հրավեր կա։ Նախագահն ընդունել է հրավերը։ Այս շաբաթվա ընթացքում բարձր մակարդակով շփումներ նախատեսված չեն», - Պեսկովի խոսքերն է մեջբերում «Գազետա» պարբերականը։
Պեսկովը նաև նշել է, որ այցի ժամկետները համաձայնեցված չեն։
Էրդողանի կողից Պուտինին ուղղված հրավերի մասին փետրվարի 27-ին հայտնել էր ՌԴ Դաշնային խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոն Ստամբուլում Թուրքիայի ղեկավարի հետ հանդիպումից հետո։

Путин принял приглашение Эрдогана посетить Турцию
Президент России Владимир Путин принял приглашение своего турецкого коллеги Реджепа Тайипа Эрдогана посетить Турцию. Как передает Арменпресс, об этом сообщил официальный представитель Кремля Дмитрий Песков.
«Есть действующее приглашение президенту России. Президент принял приглашение. На этой неделе контактов на высшем уровне не запланировано», - цитирует Пескова портал «Газета».
Песков также отметил, что даты визита не согласованы.
Об адресованном Путину приглашении Эрдогана 27 февраля сообщила официальный представитель Совета Федерации Валентина Матвиенко после встречи с турецким лидером в Стамбуле.