ՀՀ ԱԳ նախարարությունում քննարկվել է ՀՀ-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի դյուրացման մասին համաձայնագրի կիրարկումը
ՀՀ ԱԳ նախարարությունում  քննարկվել է ՀՀ-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի դյուրացման մասին համաձայնագրի կիրարկումը
ՀՀ ԱԳ նախարարությունում կայացել է աշխատանքային հանդիպում՝ ՀՀ ԱԳՆ Հյուպատոսական վարչության և Եվրոպայի վարչության Եվրոպական միության բաժնի ներկայացուցիչների ու Եվրոպական միությունից ժամանած պատվիրակության մասնակցությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳ նախարարությունը՝ նշելով, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի դյուրացման մասին համաձայնագրի կիրարկումը, ներկայացվել են ՀՀ ԱԳՆ-ի և օտարերկրյա պետություններում ՀՀ դեսպանությունների կողմից իրականացվող հյուպատոսական գործառույթները:
Եվրոպական միության պատվիրակությունը, որի կազմում ընդգրկված են ԵՄ համապատասխան տնօրինությունների, Եվրոպական սահմանային և առափնյա պահպանության գործակալության և ԵՄ անդամ երկրների ներկայացուցիչներ, փետրվարի 10-14-ը ՀՀ-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ երկխոսության շրջանակներում գտնվելու է Հայաստանում:
Այցի նպատակը փաստաթղթերի անվտանգության, սահմանների, միգրացիայի կառավարման և առնչվող այլ ոլորտներում Հայաստանի պատրաստվածության ընդհանուր գնահատումն է, որը կնպաստի ՀՀ-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ երկխոսության գործողությունների ծրագրի մշակմանը:

В МИД обсуждены вопросы реализации соглашения об упрощении визового режима между Арменией и ЕС
В министерстве иностранных дел Республики Армения состоялась рабочая встреча с участием представителей Консульского департамента и отдела Европейского союза департамента Европы МИД Армении, а также прибывшей из Европейского союза делегации .
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы реализации Соглашения об упрощении визового режима между Арменией и ЕС, а также были представлены консульские функции, осуществляемые МИД и посольствами Армении в зарубежных странах.
Делегация Европейского союза, в состав которой входят представители соответствующих директоратов ЕС, Европейского агентства пограничной и береговой охраны, а также государств-членов ЕС, будет находиться в Армении с 10 по 14 февраля в рамках диалога по либерализации визового режима между Арменией и ЕС.
Целью визита является проведение общей оценки готовности Армении в области безопасности документов, границ, управления миграцией и других смежных областях, что будет способствовать разработке плана действий для диалога по либерализации визового режима между Арменией и ЕС.