Օդի ջերմաստիճանն առաջիկա օրերին աստիճանաբար կնվազի 5-8 աստիճանով
Երևանում փետրվարի 8-ի և 9-ի ցերեկը, 10-13-ին կդիտվի առանց տեղումների եղանակ: Փետրվարի 9-ի գիշերը մայրաքաղաքի բարձրադիր հատվածներում հնարավոր է թույլ ձյուն։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 9-13-ին հատկապես գիշերային ժամերին աստիճանաբար կնվազի 5-8 աստիճանով։
Մարզերում փետրվարի 8-ի ցերեկը, 9-ին առանձին շրջաններում սպասվում է թույլ ձյուն։ Փետրվարի 10-13-ին կլինի առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավարևելյան 2-5 մ/վ, փետրվարի 8-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում 14-17 մ/վ։

Температура воздуха в ближайшие дни постепенно снизится на 5-8 градусов
В Ереване 8 февраля и 9 февраля, а также с 10 по 13 февраля ожидается погода без осадков. В ночь на 9 февраля в возвышенных частях столицы возможен небольшой снег.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, отметив, что с 9 по 13 февраля температура воздуха постепенно понизится на 5-8 градусов, особенно ночью.
Днем 8 февраля в регионах ожидается небольшой снег, а в некоторых регионах — 9 февраля. С 10 по 13 февраля осадков не ожидается. Ветер юго-восточный 2-5 м/с, 8 февраля местами ожидаются порывы ветра до 14-17 м/с.