Հայաստանի ԱԺ փոխնախագահն ու ԻԻՀ Մեջլիսի պատվիրակությունն անդրադարձել են խաղաղություն հաստատելու նպատակով իրականացվող քայլերին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 14-ին ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, ողջունելով պատվիրակության անդամներին` Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ Հայաստանը շատ է կարեւորում հազարամյա բարեկամությունն Իրանի հետ: Նա նշել է, որ վերջին տարիներին երկու երկրների միջեւ զգալիորեն ակտիվացել է քաղաքական երկխոսությունը եւ համագործակցությունը:
ԱԺ նախագահի տեղակալն ընդգծել է միջխորհրդարանական համագործակցության, պատգամավորական բարեկամական խմբերի գործունեության կարեւորությունը` այն համարելով առանցքային հարթակ նաեւ Հայաստանի եւ Իրանի ժողովուրդների միջեւ հարաբերությունների ամրապնդման հարցում:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում անվտանգության, ինչպես նաեւ խաղաղություն հաստատելու նպատակով իրականացվող քայլերին:

Вице-спикер Парламента Армении и члены делегации Меджлиса Ирана обсудили шаги по установлению мира в регионе
14 января вице-спикер Национального собрания Республики Армения Рубен Рубинян принял делегацию Группы дружбы Иран-Армения Меджлиса Исламской Республики Иран.
Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение Национального собрания Армении, приветствуя членов делегации, Рубен Рубинян отметил, что Армения придает большое значение тысячелетней дружбе с Ираном. Он отметил, что в последние годы значительно активизировались политический диалог и сотрудничество между двумя странами.
Вице-спикер подчеркнул важность межпарламентского сотрудничества и деятельности парламентских групп дружбы, посчитав это ключевой площадкой в ​​укреплении отношений между народами Армении и Ирана.