Հայաստանը ԵՄ-ի հետ առաջիկա ամիսներին նախատեսում է ստորագրել գործընկերության նոր օրակարգ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանը Եվրոպական Միության հետ առաջիկա ամիսներին նախատեսում է ստորագրել գործընկերության նոր օրակարգ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտարարեց Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Եվրոպական Միության հետ շարունակում ենք քննարկել, և հուսով եմ՝ առաջիկա ամիսներին կստորագրենք գործընկերության նոր օրակարգը։ Կարծում եմ, որ սա ևս մի ընդգրկուն փաստաթուղթ է»,- ասաց Միրզոյանը։
Նրա խոսքով՝ նախորդ տարի Եվրոպական Միության հետ ձեռքբերվեց պայմանավորվածություն և մեկնարկեց վիզաների ազատականացման շուրջ երկխոսությունը։

В ближайшие месяцы Армения планирует заключить с ЕС новую повестку партнерства
В ближайшие месяцы Армения планирует заключить с Европейским Союзом новую повестку партнерства. Как передает Арменпресс, об этом на итоговой пресс-конференции сообщил министр иностранных дел Арарат Мирзоян.
“Мы продолжаем обсуждения с Европейским Союзом, и я надеюсь, что в ближайшие месяцы мы подпишем новую повестку партнерства. Я думаю, что это будет еще один всеобъемлющий документ”, - сказал Мирзоян.
Он сообщил, что в прошлом году была достигнута договоренность с Европейским Союзом, и начался диалог по либерализации визового режима.