ԱԺ պատգամավորները Իրանի դեսպանի հետ քննարկել են առևտրաշրջանառության ընդլայնման հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ազգային ժողովի Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Նարեկ Բաբայանը դեկտեմբերի 20-ին հանդիպել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել են Ազգային ժողովից։
Նարեկ Բաբայանը նշել է, որ երկու երկրների խորհրդարանների բարեկամական խմբերում տեղի է ունեցել կազմի փոփոխություն եւ համոզմունք հայտնել, որ նոր անդամներն իրենց գործուն ազդեցությունը կունենան միջխորհրդարանական հետագա կապերի խորացման գործում:
Մեհդի Սոբհանին ևս նշել է, որ փոփոխությունները կխթանեն երկու երկրների հարաբերությունների զարգացմանը: Դեսպանի գնահատմամբ անցնող տարին նշանավորվել է մի շարք կարեւոր ծրագրերի իրականացմամբ եւ առաջընթացով:
Երկուստեք ընդգծվել է խորհրդարանական ձեւաչափով համագործակցության կարեւորությունը: Քննարկվել են առաջիկա փոխայցերին վերաբերող օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել առեւտրաշրջանառության ծավալի մեծացմանը, բեռնափոխադրումներին վերաբերող հարցերի:

YEREVAN, DECEMBER 20, ARMENPRESS. On December 20, the Head of the Armenian National Assembly Friendship Group Armenia-Iran Narek Babayan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia Mehdi Sobhani.
According to a press release issued by the Parliament, Narek Babayan noted that change of composition took place in the friendship groups of the parliaments of the two countries and expressed conviction that the new members will have their active influence in deepening the inter-parliamentary further ties.
Mehdi Sobhani also mentioned that the changes will boost the development of the relations between the two countries. As the Ambassador assessed, the past year was marked by the implementation and progress of a number of important programmes.
Both sides underscored the importance of cooperation in the parliamentary format. Agenda items on the coming mutual visits were discussed. Reference was made to the increase of the trade turnover volume and cargo transportation