Հանդիպել են Իրանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարները
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբաս Արաղչին ու Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը հանդիպել են Եգիպտոսում D-8 Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության ԱԳ նախարարների հանդիպման շրջանակում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է IRNA–ն:
Հանդիպմանն Իրանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել D-8-ի ղեկավարների 11-րդ հանդիպման օրակարգային հարցերի շուրջ:
Իրանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարները քննարկել են նաև տարածաշրջանի վերջին զարգացումները՝ կենտրոնանալով Գազայում տիրող իրավիճակի, Պաղեստինում և Լիբանանում ժողովրդի դեմ ուղղված Իսրայելի հանցագործությունների վրա:

Iranian ,Turkish foreign ministers meet on sidelines of D-8 ministerial meeting
YEREVAN, DECEMBER 19, ARMENPRESS. Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi and Turkish Foreign Minister Hakan Fidan met in Egypt on the sidelines of the D-8 Organization for Economic Cooperation ministerial meeting.
According to IRNA, during the meeting, the Iranian and Turkish Foreign Ministers exchanged views on the agenda for the 11th meeting of the D-8 leaders.
They also discussed recent developments in the region, focusing on the situation in Gaza and "Israel's crimes against the people of Palestine and Lebanon".