Պուտինը կայցելի Հնդկաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կայցելի Հնդկաստան, Մոսկվան և Նյու Դելին կսկսեն ուղևորության նախապատրաստությունը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը Նյու Դելիում կազմակերպված միջոցառմանը տեսակապով մասնակցելիս։
Պեսկովը նշել է, որ Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի՝ Ռուսաստան կատարած երկու այցերից հետո այժմ նախատեսվում է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցը Հնդկաստան։
«Հուսով եմ, որ շուտով, շատ շուտով։ Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք դրան (այցին)», - Պեսկովի խոսքերն է մեջբերում հնդկական ANI գործակալությունը։
Նա հավելել է, որ Պուտինի՝ Հնդկաստան այցի ժամկետները ճշգրտվում են։ Պեսկովը նաև հայտնել է, որ այցի նախապատրաստումը, որին Մոսկվան մեծ նշանակություն է տալիս, կսկսվի։
Հնդկաստանի վարչապետը հուլիսին երկօրյա այց էր կատարել Մոսկվա, որի ընթացքում կայացել էր ռուս-հնդկական 22-րդ գագաթնաժողովը։ Իսկ հոկտեմբերին Մոդին այցելել է Կազան՝ մասնակցելու BRICS-ի գագաթնաժողովին:

Президент России Владимир Путин посетит Индию. Москва и Нью-Дели начнут подготовку к поездке. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков во время участия по видеосвязи в мероприятии, организованном в Нью-Дели.
Песков отметил, что после двух визитов премьер-министра Индии Нарендры Моди в Россию теперь запланирован визит президента России Владимира Путина в Индию.
«Надеюсь, скоро, очень скоро. Мы его (визита) очень ждем", - цитирует Пескова индийское агентство ANI.
Он добавил, что сроки визита Путина в Индию корректируются. Песков также сообщил, что начнется подготовка к визиту, которому Москва придает большое значение.
В июле премьер-министр Индии совершил двухдневный визит в Москву, в ходе которого состоялся XXII российско-индийский саммит. А в октябре Моди посетил Казань для участия в саммите БРИКС.