ՌԴ նախագահը երկկողմ հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտնել է, որ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երկու երկկողմ հանդիպում կանցկացնի ՀՀ վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը, Յուրի Ուշակովը ծանուցել է, որ հոկտեմբերի 8-ին կայանալիք ԱՊՀ գագաթնաժողովից առաջ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում առանձին երկկողմ հանդիպումներ կունենա Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։
«Կքննարկվեն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հարցերը․ Ռուսաստանն այստեղ ակտիվ դրական դեր է խաղում»,- ասել է նա։

Президент РФ проведет двусторонние встречи с премьер-министром Армении и президентом Азербайджана
Президент России Владимир Путин проведет в Кремле перед саммитом СНГ 8 октября две двусторонние встречи с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьером Армении Николом Пашиняном. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, переговоры анонсировал на брифинге помощник президента РФ Юрий Ушаков.
"Президент проведет две двусторонние встречи - с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Армении Николом Пашиняном", - рассказал помощник российского лидера.
"Будут обсуждены вопросы нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией, - рассказал он. - Россия играет здесь активную позитивную роль".