ՌԴ նախագահը երկկողմ հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտնել է, որ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երկու երկկողմ հանդիպում կանցկացնի ՀՀ վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը, Յուրի Ուշակովը ծանուցել է, որ հոկտեմբերի 8-ին կայանալիք ԱՊՀ գագաթնաժողովից առաջ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում առանձին երկկողմ հանդիպումներ կունենա Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։
«Կքննարկվեն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հարցերը․ Ռուսաստանն այստեղ ակտիվ դրական դեր է խաղում»,- ասել է նա։

Russian President to hold bilateral meetings with Armenian Prime Minister and Azerbaijani President
YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin will hold two bilateral meetings with Azerbaijani President Ilham Aliyev and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan in the Kremlin ahead of the CIS summit on October 8.
The talks were announced by Russian presidential aide Yuri Ushakov during a briefing, according to TASS.
"The issues regarding the regulation of relations between Azerbaijan and Armenia will be discussed. Russia plays an active and positive role in this process," he said.