Հնդկաստանի մշակութային կապերի խորհրդի գլխավոր տնօրենն ու ՀՀ դեսպանն անդրադարձել են ԼՂ հայկական պատմամշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգներին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աֆյանը հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի մշակութային կապերի խորհրդի (ICCR) գլխավոր տնօրեն Կումար Թուհինի հետ:
«Քննարկվել են համատեղ մի քանի կրթամշակութային միջոցառումների առաջիկա կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր և նախաձեռնություններ:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Լեռնային Ղարաբաղի հայկական պատմամշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգներին»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Հնդկաստանում Հայաստանի դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Հանդիպմանը նշվել է նաև Նյու Դելիում կայացած ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության կոմիտեի 46-րդ նստաշրջանի շրջանակներում հայ նկարիչ Սարգիս Խաչատուրյանի՝ Աջանտայի քարանձավների որմնանկարները պատկերող ստեղծագործությունների Հայաստանի ներկայացրած հարակից ցուցահանդեսի մասին:

YEREVAN, AUGUST 10, ARMENPRESS. On August 9, the Ambassador of Armenia to India Vahagn Afyan had a meeting with the Director General of the Indian Council for Cultural Relations (ICCR) Kumar Tuhin, the Armenian embassy said in a readout.
“At the meeting, it was mentioned about the side event of Armenian painter Sargis Katchadourian's works depicting the murals of Ajanta caves, presented by Armenia within the framework of the 46th session of the UNESCO World Heritage Committee held in New Delhi.
“Issues and initiatives related to the upcoming organization of several joint educational and cultural events were discussed.
“Reference was also made to the threats to the Armenian historical and cultural heritage of Nagorno Karabakh.”