Հանրապետությունում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 10-15-ին կեսօրից հետո՝ առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ից, նշելով, որ առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ Քամին՝ հարավարևելյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ:
Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-21մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը օգոստոսի 11-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով։
Երևանում օգոստոսի 10-ի ցերեկը, 13-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 11-12-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է  կարճատև անձրև և ամպրոպ: Երեկոյան ժամերին սպասվում է  քամու ուժգնացում` 16-20մ/վ արագությամբ։

В республике ожидаются кратковременные дожди и грозы
Днем 10-15 августа на территории республики ожидаются кратковременные дожди и грозы в некоторых регионах.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, в некоторых районах также возможен град. Ветер: юго-восточный: 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-23 м/с.
Вечером ожидается усиление ветра в предгорьях Армавира, Котайка и Арагацотна, скорость ветра составит 17-21 м/с. Днем 11 августа температура воздуха понизится на 3-5 градусов.
Днем 10 августа, 13-15 августа в Ереване ожидается погода без осадков. В вечерние часы 11-12 августа в некоторых районах города возможен кратковременный дождь и гроза. В вечерние часы ожидается усиление ветра со скоростью 16-20 м/с.