Արևելյան գործընկերության քաղաքացիական հասարակության ֆորումը ողջունել է Հայաստանի հետ վիզաների ազատականացման շուրջ երկխոսություն սկսելու՝ ԵՄ-ի որոշումը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արևելյան գործընկերության քաղաքացիական հասարակության ֆորումը ողջունել է ԵՄ խորհրդի որոշումը Հայաստանի հետ վիզաների ազատականացման շուրջ երկխոսություն սկսելու վերաբերյալ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին գրառում է հրապարակվել ԵՄ Արևելյան գործընկերության քաղաքացիական հասարակության ֆորումի X-ի միկրոբլոգում։
«Ողջունում ենք ԵՄ խորհրդի որոշումը Հայաստանի հետ վիզաների ազատականացման բանակցություններ սկսելու վերաբերյալ։ Երբ գործընթացն ավարտվի, հայերը հնարավորություն կունենան առանց վիզայի կարճաժամկետ այցեր կատարել ԵՄ։ Սա կարևոր հանգրվան է ԵՄ-ի և Հայաստանի միջև հարաբերություններում»,- ասված է գրառման մեջ:

Форум гражданского общества Восточного партнерства приветствовал решение ЕС начать диалог о либерализации визового режима с Арменией
Форум гражданского общества Восточного партнерства приветствовал решение Совета ЕС начать диалог по либерализации визового режима с Арменией. Как передает Арменпресс, сообщение об этом было опубликовано в микроблоге X Форума.
"Мы приветствуем решение Совета ЕС начать переговоры о либерализации визового режима с Арменией. Когда процесс завершится, у армян появится возможность совершать краткосрочные визиты в ЕС без визы. Это важная веха в отношениях между ЕС и Арменией", - говорится в сообщении.