Հայաստանի Հանրապետությունը շարունակում է պաշտպանել միայն իր սուվերեն տարածքը․ Արմեն Գրիգորյան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը շարունակում է պաշտպանել միայն իր սուվերեն տարածքը, և սա է Հայաստանի Հանրապետության առաջնահերթությունը։
Ինչպես տեղեկացնում է«Արմենպրես»-ը, Արմեն Գրիգորյանն այս մասին ասել է Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում՝ պատասխանելով հարցին, թե Հայաստանը պե՞տք է ռազմական միջամտություն ցուցաբերի Լեռնային Ղարաբաղում։
«Հայաստանի Հանրապետությունը շարունակում է պաշտպանել միայն իր սուվերեն տարածքը, և սա է Հայաստանի Հանրապետության առաջնահերթությունը։ Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակի հետ կապված առաջնահերթ անելիք ունի Ռուսաստանի Դաշնությունը, որովհետև գետնի վրա նրանց ներկայությունն է։ Խաղաղապահների պարտավորությունն է ոչ թե պարզապես բժշկական օգնություն ցուցաբերել կամ նմանատիպ քայլեր անել, այլ իրականում ապահովել Լեռնային Ղարաբաղում ապրող հայերի անվտանգությունը՝ նոյեմբերի 9-ի հայտարարության շրջանակներում», - ասաց Գրիգորյանը։

Армения продолжает защищать только свою суверенную территорию: Григорян
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян заявил, что Республика Армения продолжает защищать только свою суверенную территорию, и это является приоритетом Республики Армения.
Как сообщает Арменпресс, об этом Армен Григорян заявил в интервью Общественному телевидению, отвечая на вопрос, должна ли Армения осуществлять военное вмешательство в Нагорном Карабахе.
“Республика Армения продолжает защищать только свою суверенную территорию, и это является приоритетом Республики Армения. У Российской Федерации есть приоритет в решении ситуации в Нагорном Карабахе, потому что именно она присутствует на земле. Обязанность миротворцев - не просто оказать медицинскую помощь или предпринять аналогичные шаги, а в рамках заявления от 9 ноября фактически обеспечить безопасность армян, проживающих в Нагорном Карабахе”, - сказал Григорян.