Ատլանտյան օվկիանոսում 60-ից ավելի աֆրիկացի միգրանտ է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության տվյալներով՝ Ատլանտյան օվկիանոսում՝ Կաբո Վերդեի ափերի մոտ, 63 միգրանտ է համարվում է մահացած։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում Le Figaro պարբերականից:
38 միգրանտների հաջողվել է փրկվել, որոնց թվում՝ 4 երեխա։ Փրկարարները գտել են 7 մահացածների մարմինները, սակայն 56 մարդ դեռ անհետ կորած է։
Փրկվածների խոսքով՝ նավակը դուրս է եկել Սենեգալի ափին գտնվող Ֆաս-Բուայ ձկնորսական գյուղից հուլիսի 10-ին՝ 101 ուղևորներով:
Իսպանական ձկնորսական նավը նավակը հայտնաբերել է օգոստոսի 14-ին, Կանաչ Հրվանդանի կղզիներից մեկից 277 կմ հեռավորության վրա և այդ մասին հայտնել է Կաբո Վերդեի իշխանություններին։

Более 60 африканских мигрантов погибли в Атлантике
Мигранты с обнаруженной в Атлантическом океане у берегов Кабо-Верде лодки, по данным Международной организации по миграции (МОМ), погибли,сообщилав среду Le Figaro.
Газета, ссылаясь на официального представителя МОМ, отмечает, что погибли 63 человека. Спастись удалось 38 мигрантам, среди которых четверо детей. 56 человек пока считаются пропавшими без вести.
По словам спасшихся, лодка покинула сенегальский берег в рыбацкой деревне Фасс-Буай 10 июля со 101 пассажиром на борту.
Испанское рыболовецкое судно обнаружило лодку 14 августа в 277 км от одного из островов Зеленого Мыса и известило власти Кабо-Верде.