Աֆրիկայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել Է գրեթե 4 միլիոնի
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աֆրիկայի երկրներում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը կազմել Է 3 967 202՝ վերջին երկու օրն ավելանալով 23 263-ով: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մարտի 9-ին այդ մասին հայտնել Է SABC տեղական ռադիոկայանը՝ վկայակոչելով Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) տարածաշրջանային ներկայացուցչության տվյալները:
Կորոնավիրուսով ախտահարվածների շրջանում մահացու վախճանների թիվը տարածաշրջանում անցած երկու օրն աճել Է 536-ով՝ մնինչեւ 105 743: Ապաքինվել Է 3,5 միլիոն մարդ: Ամենից շատ ախտահարվածներ եւ մահացածներ են հայտնաբերել Հարավաֆրիկյան Հանրապետությունում (ՀԱՀ)՝ համապատասխանաբար 1 521 068 եւ 50 678: Եգիպտոսում արձանագրված Է 10 995 մահացու վախճան, նշվել Է վարակման 186 503 դեպք: Մարոկոյում կորոնավիրուսի պատճառով մահացել Է 8 682 մարդ: Սահարայից հարավ գտնվող երկրներում ախտահարվածների եւ մահացածների թվով ՀԱՀ-ին հետեւում են Եթովպիան (համապատասխանաբար 166 138 եւ 2 429), Նիգերիան (158 506 եւ 1 969) եւ Քենիան (108 827 եւ 1 876), հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Африке число зараженных коронавирусом достигло почти 4 млн
Число заразившихся коронавирусом в странах Африки составило 3 967 202, увеличившись за последние двое суток на 23 263. Об этом сообщила во вторник местная радиостанцияSABCсо ссылкой на данные регионального представительства Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ).
Число летальных исходов среди инфицированных коронавирусом в регионе за прошедшие два дня возросло на 536, до 105 743. Выздоровели 3,5 млн человек,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Больше всего инфицированных и умерших выявилив ЮАР - 1 521 068 и 50 678 соответственно. В Египте зафиксировали10 995 летальных исходов, отмечено 186 503 случая заражения. В Марокко из-за коронавируса умерли 8 682 человека.
В странах, расположенных южнее Сахары, по числу инфицированных и умерших за ЮАР следуют Эфиопия (166 138 и 2 429 соответственно), Нигерия (158 506 и 1 969) и Кения (108 827 и 1 876).