Ֆելիքս Ցոլակյանը «Դոլմամա» ռեստորանի տանիքում բռնկված հրդեհի հետ կապված որևէ վարկած դեռ չունի
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը «Դոլմամա» ռեստորանի տանիքում բռնկված հրդեհի հետ կապված որևէ վարկած դեռ չունի:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին նոյեմբերի 21-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը:
«Որևէ վարկած չունենք դեռ: Այս պահին հրդեհաշիջման աշխատանքներ են իրականացվում: Քիչ հետո կերևա, որ արդեն տարածման վտանգ չկա: Ներսում կրակ կա, հրշեջները կմտնեն տանիքի տակ, որպեսզի տանիքի տակի հրդեհները փորձեն հանգցնել: Տուժածներ չկան»,- ասաց Ցոլակյանը:
Այսօր ժամը 13:59-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Աբովյանի և Պուշկինի փողոցների խաչմերուկում՝ երկհարկանի շինության տանիքում  հրդեհ է բռնկվել:
Հրդեհի բարդության «1-ԲԻՍ» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ, ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման և օպերատիվ խմբերը, ինչպես նաև հոգեբանական աջակցության բաժնի հոգեբանական խորհրդատվության գծով հրահանգիչը:
Ժամը 14:10-ին հայտարարվել է հրդեհի բարդության «Թիվ-2» աստիճան:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս երկու մարտական հաշվարկ և մեկ ավտոսանդուղք:
Ժամը 14:19-ին հրդեհի բարդության աստիճանը բարձրացվել է «Թիվ-3» աստիճանի:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս չորս մարտական հաշվարկ և մեկ ավտոսանդուղք:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Աբովյան, 10 հասցեում գտնվող «Դոլմամա» ռեստորանի տանիքում: Այրվում են տանիքի փայտյա կառուցատարրերը

Феликс Цолакян не имеет пока каких-либо версий о пожаре на крыше ресторана “Долмама”
Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами 21 ноября сказал министр по чрезвычайным ситуациям Армении Феликс Цолакян. “У нас пока нет какой-либо версии. На данный момент ведутся работы по тушению пожара. Чуть позже будет ясно, что нет угрозы распространения огня. Внутри есть очаги, пожарные войдут под крышу, чтобы попытаться потушить их. Пострадавших нет”, - сказал Цолакян.
Сегодня в 13:59 в службу “911” поступил звонок о том, что на крыше двухэтажного здания на перекрестке улиц Абовяна и Пушкина вспыхнул пожар.
Как сообщили Арменпресс в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении, на место происшествия выехали 4 боевых расчета пожарно-спасательного отряда спасательного управления СС МЧС Армении, оперативные группы реагирования на чрезвычайные ситуации Национального центра кризисного управления, а также инструктор по психологической консультации.
В 14: 10 была объявлена степень сложности пожара “номер 2”.
На место происшествия выехали еще два боевых расчета и одна автолестница пожарно-спасательного отряда СС МЧС Еревана.
В 14: 19 степень сложности пожара была повышена на  “номер 3”.
На место происшествия выехали еще 4 боевых расчета и одна автолестница пожарно-спасательного отряда СС МЧС Еревана.
Выяснилось, что пожар вспыхнул на крыше ресторана “Долмама” по адресу Абовяна 10. Горят деревянные конструкции крыши.