Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության նախագահ Պերճ Սեդրակյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) նախագահ Պերճ Սեդրակյանի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ով 2016 թվականից ՀԲԸՄ տնօրենների կենտրոնական խորհրդի անդամ է, Պերճ Սեդրակյանի հետ խոսել է ՀԲԸՄ ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերի մասին, հատկապես կարևորել կրթական, մշակութային և հումանիտար այն ձեռնարկները, որոնք նպատակ ունեն սփյուռքահայ երիտասարդ սերնդի մեջ սերմանել հետաքրքրություն ազգային հարուստ ժառանգության և ավանդույթների նկատմամբ:
Ողջունելով կազմակերպության ընդլայնվող ներկայությունն ու գործունեությունը Հայաստանում՝ Հանրապետության նախագահը բարձր է գնահատել Միության ներգրավվածությունը համահայկական նշանակության խնդիրների լուծման գործում:
Հանդիպման ընթացքում նախագահ Արմեն Սարգսյանը և Պերճ Սեդրակյանն անդրադարձել են նաև Հայաստան-Սփյուռք փոխհարաբերություններին, դրանց զարգացմանն ու ամրապնդմանն ուղղված ՀԲԸՄ-ի առաքելությանը, հայակենտրոն ու հայաստանակենտրոն ծրագրերի իրականացմանը:

YEREVAN, MARCH 26, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian met with President of the Armenian General Benevolent Union (AGBU) Berge Setrakian, the Presidential Office told Armenpress.
During the meeting President Sarkissian, who is a member of the AGBU Central Board of Directors since 2016, talked about the AGBU’s ongoing and upcoming programs, attached importance to educational, cultural and humanitarian manuals aimed at creating interest among the Diaspora-Armenian young generation to the national rich heritage and traditions.
Welcoming the organization’s expanding presence and activity in Armenia, Armen Sarkissian highly valued the Union’s engagement in solving pan-Armenian issues.
At the meeting Armen Sarkissian and Berge Setrakian also touched upon the Armenia-Diaspora mutual ties, the AGBU mission aimed at developing and strengthening those ties, as well as the implementation of Armenian-centered programs.