Հունվարի 24-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ հունվարի 24-ին, Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքային այցով կմեկնիՌուսաստանի Դաշնություն՝ Մոսկվա: Վարչապետ Փաշինյանը կայցելի Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովիՄոսկվայի կենտրոնակայան և հանդես կգա ելույթով՝ Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) բարձրագույնմարմիններում Հայաստանի նախագահության առաջնահերթությունների վերաբերյալ:
Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) բարձրագույն մարմիններում Հայաստանի նախագահության թեման կշարունակի քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը: Հրավիրված ասուլիսում նա կանդրադառնա ԵԱՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցության արդյունքներին:
Այսօր նախատեսված է ՀՀ կառավարության հերթական նիստը: Օրակարգում ընդգրկված է երկու տասնյակ հարց:
Երևանի քաղաքապետարանում նախատեսված է Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Արթուր Մեսչյանի մամուլի ասուլիսը:
ՀՀ նախագահի տիկինը կայցելի «Բարի մամա» բարեգործական կազմակերպության կողմից հիմնադրված «Բարիտնակ»:
Լրագրողների հետ կհանդիպի ՀՀ ԿԳՆ Բարձրագույն որակավորման կոմիտեի նախագահ Սմբատ Գոգյանը: Նա կներկայացնի Բարձրագույն որակավորման կոմիտեի 2019 թվականի ծրագրերը, սպասվող փոփոխությունները:
Հունվարի 24-ին լրանում է Հաշտարարի գրասենյակի գործունեության տասը տարին: Նախատեսված հանդիպմանը հաշտարարի գրասենյակը կամփոփի իր գործունեության արդյունքները:
Այս և այլ թեմաների մասին կարող եք մանրամասն ընթերցել armenpress.am կայք էջում: Հետևեք մեզ նաև թվիթերում ևֆեյսբուքում:

Сегодня, 24-го января, состоится рабочий визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в РФ, где он посетит штаб-квартиру ЕАЭС и выступит здесь с представлением приоритетов Армении во время ее председательства в этой организации.
Накануне выступления премьер-министра Никола Пашиняна в штаб-квартире Евразийской экономической комиссии состоится пресс-конференция на тему "Председательство Армении в ЕАЭС: вызовы и ожидания". Участник пресс-конференции: директор Института Кавказа, политолог Александр Искандарян.
Сегодня, 24-го января, состоится очередное заседание правительства Армении.
Сегодня, 24-го января, состоится пресс-конференция главного архитектора Артура Месчяна.
Сегодня, 24-го января, супруга президента Армении посетит “Добрый домик”, созданный благотворительной организацией “Добрая мама”.
Сегодня, 24-го января, состоится пресс-конференция председателя Высшего аттестационного комитета Смбата Гогяна.
Сегодня, 24-го января, состоится подведение итогов 10-летней деятельности Примирителя финансовой системы.