Իսպանիայում հայկական հանցավոր խմբավորման կողմից թենիսի պայմանավորված խաղերի կազմակերպման գործի շրջանակներում 83 մարդ է ձերբակալվել
Իսպանիայում հայկական հանցավոր խմբավորման կողմից թենիսի պայմանավորված
խաղերի կազմակերպման գործի շրջանակներում 83 մարդ է ձերբակալվել
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսպանիայի քաղաքացիական գվարդիան հայկական կազմակերպված հանցավոր խմբավորման կողմից թենիսի պայմանավորված խաղեր կազմակերպելու գործի հետաքննության արդյունքում 83 մարդու է ձերբակալել, այդ թվում՝ 28 պրոֆեսիոնալ թենիսիստի:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Եվրոպական Միության  Europol գործակալությունը:
Նշվում է, որ իրավապահները Իսպանիայում խուզարկություն են իրականացրել 11 տներում, ինչի արդյունքում հայտնաբերվել է 167 հազար եվրո կանխիկ գումար, հրացան, ավելի քան 50 էլեկտրոնային սարք, վարկային քարտեր, 5 շքեղ ավտոմեքենա և գործի հետ առնչվող  փաստաթղթեր, սառեցվել է 42 բանկային հաշիվ:
Reuters գործակալությունն էլ հայտնում է, որ ձերբակալված թենիսիստներից մեկը մասնակցել է թենիսի US Open-ի վերջին առաջնությանը:

Армянская преступная группировка проводила в Испании договорные теннисные матчи: задержано 83 человека
Армянская преступная группировка проводила в Испании договорные теннисные матчи:
задержано 83 человека
Гражданская гвардия Испании задержала 83 человека, в том числе 28 профессиональных теннисистов, в результате расследования дела об организации армянской преступной группировкой договорных теннисных матчей. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство Европол.
Отмечается, что сотрудники правоохранительных органов провели обыск в 11 домах в Испании, в результате чего были обнаружены 167 тысяч евро наличными, винтовки, более 50 электронных устройств, кредитные карты, 5 автомобилей, связанные с делом документы, 42 банковских счета.