ԱՄՆ-ում առնվազն 25 մարդ Է տուժել տոռնադոյի հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Իլինոյսի նահանգում առնվազն 25 մարդ Է տուժել, 100-ից ոչ պակաս շենք քանդվել տոռնադոյի հետեւանքով:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Weather Channel հեռուստաալիքը: Հեռուստաալիքի տվյալներով՝տարերային աղետը նահանգի կենտրոնական մասում ավերածություններ Է գործել Թեյլորվիլ քաղաքում, քաղաքի դպրոցները դեկտեմբերի 3-ին փակ կլինեն:
Նշվում Է տոռնադոյի 22 դեպքերի մասին նահանգի կենտրոնական եւ հարավային մասերում:
Դեկտեմբերի 1-ին նահանգի իշխանությունները հայտարարել Էին տոռնադոյի նախազգուշացում, որն այնուհետեւ բարձրացրել են մինչեւ արտակարգ դրություն, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

At least 25 injured as 22 tornadoes reported in central Illinois, US
YEREVAN, DECEMBER 3, ARMENPRESS. At least 25 people were injured, nearly 100 buildings were destroyed in a tornado that hit central Illinois, the Weather Channel reported.
It is reported that 22 tornado cases were registered in the central and southern Illinois.
The tornado caused devastations in Taylorville. The schools in the city will be closed on December 3.
“The scene in Taylorville after a tornado stormed through, destroying dozens of homes and businesses in its path. So far 21 people have been sent to the hospital, just 1 is in critical condition. Ameren has been working overnight to restore power to roughly 2,500 homes”, WCIA3 Statehouse reporter said on Twitter.