Նյու Յորքում 25 տարվա ընթացքում առաջին անգամ հանգստյան օրերն անցել են առանց հրաձգության
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նյու Յորքում 25 տարվա ընթացքում առաջին անգամ հանգստյան օրերն անցել են առանց հրաձգության արձանագրված դեպքերի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է New York Daily News-ը՝ վկայակոչելով քաղաքային ոստիկանությանը:
Նյու Յորքի ոստիկանության դեպարտամենտի տվյալներով՝ վերջին անգամ ուրբաթ օրվանից մինչեւ կիրակի ընկած ժամանակամիջոցն առանց հրաձգության Է անցել 1993 թվականին:
Դադարն սկսվել Է հինգշաբթի առավոտյան Բրուքլինում տեղի ունեցած հրաձգությունից հետո եւ ավարտվել երկուշաբի օրվա ցերեկը, երբ Բրոնքսում կրակել են մի մարդու վրա:
Daily News-ը նշում Է, որ հրազենի կիրառմամբ միջադեպերի թիվը տարվա ընթացքում նվազում Է, թեեւ սպանությունների քանակը 2017 թվականից ի վեր, ընդհակառակը, աճել Է 8 տոկոսով, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Выходные в Нью-Йорке впервые за 25 лет прошли без стрельбы
В Нью-Йорке впервые за 25 лет выходные прошли без зафиксированных случаев стрельбы. Как передает Арменпресс, об этом сообщает New York Daily News со ссылкой на городскую полицию.
По данным департамента полиции Нью-Йорка, в последний раз промежуток с пятницы по воскресенье проходил без стрельбы в 1993 году.
Пауза началась в утром в четверг после стрельбы в Бруклине и завершилась в понедельник днем, когда в Бронксе выстрелили в человека.
Daily News отмечает, что число инцидентов с применением огнестрельного оружия в течение года снижается, хотя количество убийств с 2017 года наоборот выросло на 8%.