Որոնման արդյունքում հայկական կողմը հայտնաբերել է ՊԲ երկու զինծառայողների մարմիններ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համաձայն նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության, հայկական և ադրբեջանական կողմերը ապրիլի 8-ին Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականների միջնորդությամբ, իրականցրել են զոհվածների որոնողական աշխատանքներ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, արդյունքում հայկական կողմը հայտնաբերել է ՊԲ զինծառայողներ` կրտ. ս-տ Ռոբերտ Ալեքսանդրի Աբաջյանի (ծնվ. 1996թ.) և շարք. Անդրանիկ Ատոմի Զոհրաբյանի (ծնվ. 1996թ.) մարմինները:
Որոնողական աշխատանքների ընթացքում կրակի դադարեցման շուրջ պայմանավորվածությունների խախտում չի արձանագրվել:

В результате поисков армянская сторона нашла тела двух военнослужащих Армии обороны
Согласно достигнутой  накануне договоренности, армянская и азербайджанская стороны 8 апреля при посредничестве  Международного Комитета  Красного Креста  и личного представителя  действующего председателя  ОБСЕ провели поиск тел погибших
Как  сообщили Арменпресс в пресс-службе  Минобороны  НКР, в результате  поисков  армянская  сторона нашла  тела  двух военнослужащих Армии обороны: младшего сержанта  Роберта  Александровича  Абаджяна (1996 г/р) и рядового Андраника  Атомовича Зограбяна (1996 г/р).