ՌԴ-ն լիովին դադարեցրել Է ուկրաինական բեռնատար փոխադրամիջոցների տարանցումը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը փետրվարի 16-ից դադարեցնում Է իր տարածքով Ուկրաինայում գրանցված բեռնատար փոխադրամիջոցների տարանցումը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ՌԴ-ի տրանսպորտի նախարարությունը:
«Ուկրաինայի տարածքով ռուսաստանյան բեռնատար փոխադրամիջոցների երթեւեկության արգելափակման առնչությամբ 2016 թվականի փետրվարի 16-ի՝ Մոսկվայի ժամանակով ժամը 12:00-ից ՌԴ-ի տարածքում լիովին դադարեցվում Է ուկրաինական բեռնատար փոխադրամիջոցների երթեւեկությունը, որոնք բեռների տարանցիկ փոխադրումներ են իրականացնում»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Ղազախստանի տարածք բեռների առաքումը՝ ՌԴ-ի նախագահի այս տարվա հունվարի 1-ի հրամանագրին համապատասխան, կշարունակվի, բայց այլ պետությունների փոխադրողներով, ընդգծել են տրանսպորտի նախարարությունում: Ավելի վաղ տեղեկացվել Էր, որ այժմ «Ռոստրանսնադզորի» մարմինների կողմից ՌԴ-ի տարածքում դադարեցված Է 324 ուկրաինական բեռնատար փոխադրամիջոցների երթեւեկությունը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

РФ полностью остановила транзит украинских грузовых транспортных средств
Россия со вторникаполностью приостанавливает по своей территории транзит грузовых транспортных средств, зарегистрированных на Украине, сообщил Минтранс РФ.
"В связи с продолжением блокирования движения российских грузовых транспортных средств по территории Украины с 12:00 мск 16 февраля 2016 года на территории РФ полностью приостанавливается движение украинских грузовых транспортных средств, осуществляющих транзитные перевозки грузов", - говорится в сообщении,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Доставка грузов на территорию Казахстана в соответствии с указом президента РФ от 1 января этого года будет продолжена, но перевозчиками других государств, подчеркнули в Минтрансе.
Ранее сообщалось, что к настоящему времени органами Ространснадзора на территории РФ уже приостановлено движение 324 украинских грузовых транспортных средств.