ՊԲ առաջապահ զորամասերը լռեցրել են հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նոյեմբերի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 80 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և 60 ու 82 միլիմետրանոց ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

YEREVAN, NOVEMBER 4, ARMENPRESS. The rival violated the ceasefire regime for about 80 times in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies on November 3 and during the night of November 4. During that period more than 1200 shots were fired towards Armenian frontier troops from weapons of different caliber, including 60 and 82 mm mortars.
As “Armenpress” was informed by the Press Service of the Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic, as a result of the counterattacks made by frontier troops of the Defense Army the adversary’s actions were suppressed.