ԵԱՀԿ-ն արտակարգ նիստ Է գումարում Ուկրաինայի իրադրությունը քննարկելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ-ն օգոստոսի 28-ին արտակարգ նիստ կանցկացնի Ուկրաինայի իրադրությունը քննարկելու համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է «Ֆրանսպրես» գործակալությունը՝ հղում անելով կազմակերպությանն առընթեր ԱՄՆ-ի առաքելության հայտարարությանը:
«ԵԱՀԿ-ի պատվիրակությունների՝ հինգշաբթի օրը Վիեննայում կայանալիք արտահերթ նիստի օրակարգի հիմնական հարցը կլինի Ուկրաինայում Ռուսաստանի կողմից կատարված խախտումները»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ Ուկրաինայի անվտանգության ծառայությունը հայտարարել Է, որ ՌԴ-ի հետ սահմանում գերի Է բռնել ռուսաստանցի դեսանտայինների: Ավելի ուշ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության մի աղբյուր ՌԻԱ «Նոոստի»-ին պարզաբանել Է, որ Ուկրաինայում բռնված ռուս զինծառայողները պարեկում Էին սահմանի հատվածը եւ, հավանաբար, պատահականորեն անցել են այն, ընդ որում նրանք դիմադրություն ցույց չեն տվել ուկրաինական ուժերին:

ОБСЕ проведет экстренное заседание для обсуждения ситуации на Украине
ОБСЕ в четверг проведет экстренное заседание для обсуждения ситуации на Украине, как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство Франс Пресс со ссылкой на заявление миссии США при организации.
"Основной вопрос на повестке дня экстренного заседания делегаций ОБСЕ, которое состоится в 11.00 (13.00 мск) в четверг в Вене будут нарушения России на Украине", — говорится в сообщении.
Ранее Служба безопасности Украины заявила, что задержала на границе с РФ десять российских десантников с оружием и документами. Источник в Минобороны РФ позднее пояснил РИА Новости, что задержанные на Украине российские военнослужащие патрулировали участок границы и, вероятно, пересекли ее случайно, сопротивление украинским силовикам при задержании они не оказывали.