Հայ առաքելական եկեղեցու ԱՄՆ Արեւմտյան թեմը 20 հազար դոլար է հատկացրել` սիրիահայերին օգնելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ առաքելական եկեղեցու ԱՄՆ Արեւմտյան թեմը 20 հազար դոլար է փոխանցել Մայր աթոռ Սուրբ Էջմիածնին` Հայաստանում հաստատված սիրիահայերին օգնելու նպատակով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Ասպարեզ» պարբերականը, ևս 10 հազար ԱՄՆ դոլար տրամադրվել է Լոս Անջելեսում գործող Սիրիահայերի օգնության միացյալ մարմնին:
Առաջնորդարանը կատարել է նաև մի շարք այլ նյութական փոխանցումներ. 20 հազար ԱՄՆ դոլար է փոխանցվել Հայաստանի «Հույսի տուն» բարեգործական կազմակերպությանը և 30 հազար ԱՄՆ դոլար հատկացվել է Ամերիկայի Արևւմտյան թեմի վարած «Էջմիածնի փոքրիկներու հիմնադրամ»-ին: 27 հազար ԱՄՆ դոլար փոխանցվել է Տավուշի Բերդ քաղաքում նոր եկեղեցու կառուցման համար: Եկեղեցին կառուցվում է թեմի բարերարներից Ճան Սթիվընսի հիշատակին:

Западная епархия Армянской Апостольской церкви в США выделила $20 тысяч для помощи сирийским армянам в Армении
Западная епархия Армянской Апостольской церкви в США выделила $20 тысяч для
помощи сирийским армянам в Армении
Западная епархия Армянской Апостольской церкви в США предоставила  $20 тысяч Первопрестольному Св.Эчмиадзину для оказания помощи сирийским армянам, обосновавшимся в Армении. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на армянскую газету Asbarez, еще 10 тысяч долларов США на те же цели выделил Объединенный орган помощи сирийским армянам, действующий в Лос-Анджелесе.
Кроме того,  20 тысяч долларов США передано благотворительной организации «Дом надежды» в Армении и 30 тысяч долларов – «Фонду детей Эчмиадзина» Западной епарзии ААЦ. 27 тысяч долларов перечислено для  строительства новой церкви в городе Берд Тавушской области.