Վրաստանի իրավասու մարմինը բավարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվողը հանձնվել է Հայաստանին
Վրաստանի իրավասու մարմինը բավարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազության
միջնորդությունը. հետախուզվողը հանձնվել է Հայաստանին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վրաստանի իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը և հետախուզվող անձ Հ.Գ.-ին հանձնել Հայաստանի իրավասու մարմիններին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից, նշելով, որ Հ.Գ.-ն մեղադրվում է այլ անձանց հետ համատեղ, 2019 թվականից «Telegram» հեռահաղորդակցման հավելվածում ստեղծված և կառավարվող առցանց խանութ-հարթակների միջոցով առանձնապես խոշոր չափերով «կոկաին», «մեթամֆետամին», «ԼՍԴ», «մարիխուանա» և «ՄԴՄԱ» տեսակի թմրամիջոցների իրացման, հանցավոր գործունեության հետևանքով ստացված առանձնապես խոշոր չափերով՝ 1 մլրդ 155 մլն 518 հազար դրամի ֆինանսական միջոցների օրինականացման մեջ:
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Հ.Գ.-ի տեղափոխումը Երևան:

Компетентный орган Грузии, удовлетворил ходатайство Генеральной прокуратуры Армении: разыскиваемое лицо передано Армении
Компетентный орган Грузии, удовлетворил ходатайство Генеральной прокуратуры
Армении: разыскиваемое лицо передано Армении
Компетентный орган Грузии удовлетворил ходатайство Генеральной прокуратуры Республики Армения: разыскиваемое лицо передано соответствующему органу Армении.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщили в Генеральной прокуратуре РА, отметив, что разыскиваемое лицо обвиняется в легализации, вместе с другими лицами, особо крупных сумм в размере 1 миллиарда 155 миллионов 518 000 драмов, полученных в результате преступной деятельности по сбыту наркотических средств: кокаин, метамфетамин, ЛСД, марихуана и др., ведущейся с 2019 года на платформах интернет-магазинов в Telegram.
По поручению Генеральной прокуратуры Республики Армения служащие Полиции Министерства внутренних дел обеспечили перевозку данного лица в Ереван.