Արցախի ԱԺ-ի նախագահը հանդիպել է հանրապետության լրագրողական համայնքի ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Օգոստոսի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հանդիպել է հանրապետության լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի ազգային ժողովը:
Խորհրդարանի ղեկավարը ներկայացրել է պաշտոնավարման 20-օրյա գործունեությունը, անդրադարձել է արտաքին ու ներքին մարտահրավերներին:
«Երկրում ստեղծված բարդ իրավիճակի մեղմացմանն ուղղված ջանքերին զուգահեռ աշխատանքներ են տարվել խորհրդարանական դիվանագիտության ակտիվացման, Հայաստանի հետ միջխորհրդարանական կապերի վերագործարկման, բարեկամական խմբերի ու շրջանակների հետ ակտիվ շփումների վերականգնման ուղղությամբ:
Խոսելով մեր ներուժը հնարավորինս օգտագործելու անհրաժեշտության մասին՝ Ազգային ժողովի նախագահը նշել է, որ քննարկվել է արտերկրում գտնվող մեր ներկայացուցչությունների աշխատանքները ակտիվացնելու հարցը: Նա շեշտել է համահայկական ջանքերը միավորելու հրամայականի մասին»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ Դավիթ Իշխանյանը հանդիպումներ ու քննարկումներ է ունեցել նաև պետական կառավարման համակարգի ու հասարակական կառույցների ներկայացուցիչների հետ:
«Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ներքաղաքական իրավիճակին, խորհրդարանի հեղինակության բարձրացման, տեղեկատվական դաշտի խնդիրներին:
Ազատ ու անկեղծ մթնոլորտում լրագրողներն իրենց կարծիքներն են արտահայտել և հարցեր ուղղել խորհրդարանի ղեկավարին»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

Спикер НС Арцаха встретился с представителями журналистского сообщества республики
26 августа спикер Национального собрания Республики Арцах Давид Ишханян встретился с представителями СМИ республики.
Как передает Арменпресс, сообщение об этом распространило Национальное собрание Арцаха.
Глава парламента представил деятельность за 20-дневный срок полномочий, упомянул внешние и внутренние вызовы.
«Параллельно с усилиями, направленными на облегчение сложной ситуации в стране, предпринимались усилия по активизации парламентской дипломатии, возобновлению межпарламентских отношений с Арменией, восстановлению активных контактов с дружественными группами и кругами.
Говоря о необходимости максимально использовать наш потенциал, спикер НС отметил, что обсуждался вопрос активизации работы наших представительств за рубежом. Он подчеркнул необходимость объединения общеармянских усилий", - говорится в сообщении.
Отмечается, что Давид Ишханян также провел встречи и с представителями системы государственного управления и общественных структур.
"В ходе встречи обсуждалась внутриполитическая ситуация, повышение авторитета парламента, проблемы информационного поля.
В свободной и честной атмосфере журналисты выразили свое мнение и задали вопросы главе парламента", - говорится в сообщении.