50 Cent-ը պատրաստվում է հեռուստասերիալ նկարել «8-րդ մղոն» ֆիլմի հիման վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ամերիկացի ռեփեր 50 Centհայտնել է, որ նա պատրատվում է 2002 թվականին նկարահանված «8-րդ մղոն» ֆիլմի հիման վրա հեռուստասերիալ նկարահարել։  Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Billboard-ը, ռեփերը այս մասին հայտնել է Big Boy TV-ին տված հարցազրույցում։
«Ես պատրաստվում եմ Էմինեմի «8-րդ մղոն» ֆիլմը վերափոխել հեռուսատասերալի մենք այդ ուղղությամբ աշխատում ենք։ Էմինեմը նույնպես կմասնակցի նախագծին։ Դա շքեղ կլինի»,- ասել է ռեփերը։
«8-րդ մղոն» ֆիլմը նկարհարահանվել է 2002 թվականին, որի գլխավոր դերակատարն է աշխարհահռչակ ռեփեր Էմինեմը։ Ֆիլմը նկարագրում է Ջիմի «Ճագար» Սմիթ կրտսերի (Էմինեմ)՝ երիտասարդ սպիտակամորթ ռեփերի կյանքը, ով 1995 թվականին ապրում էր Դեթրոյթում, և ռեփերի կարիերա սկսելու նրա փորձերը: Էմինեմը 2003 թվականին ստացել է «Օսկար» մրցանակ ֆիլմում հնչող «Lose Yourself» երգի համար։

50 Cent says he’s collaborating with Eminem on ‘8 Mile’ TV show
YEREVAN, JANUARY 7, ARMENPRESS. American rapper and businessman 50 Cent revealed that he’s adapting the 2002 film 8 Mile into a TV series with the help of Eminem, Billboard reported.
“I’m gonna bring his 8 Mile to television,” the rapper said in an interview with Big Boy TV about Eminem’s semi-autobiographical film. “We’re in motion.” (50 also confirmed that Eminem will also be involved in the project after host Big Boy asked, “Does he know?”)
“It’s gonna be big.”
“Who’s idea is that? Did you have to convince Em? Because 8 Mile is a classic,” Big Boy then queried, leading 50 to respond, “No, I think it should be there for his legacy, because if you don’t see… it’s important to me that they understand it, you know what I mean?”