ՊՆ-ն հրապարակել է հակառակորդի հենակետերի և տեխնիկայի ոչնչացման տեսանյութ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է Արցախում պաշտպանության բանակի զինծառայողների կողմից հակառակորդի հենակետերի և տեխնիկայի ոչնչացման տեսանյութ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` տեսանյութը իր էջում հրապարակել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Հակառակորդի հենակետերի և տեխնիկայի ոչնչացումը»,- տեսանյութին կից գրել է Ստեփանյանը:
Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանն ակտիվ հրետակոծություն է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, ինչի հետևանքով Արցախի տարբեր շրջաններում զոհվում են քաղաքացիական անձինք: Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն թիրախավորում է նաև ՀՀ զինվորական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Հոկտեմբերի 3-ի առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացրել է, որ Արցախի սահմանի հյուսիսային և հարավային ուղղություններում ընթանում են համառ և թեժ մարտեր: Հակառակորդը, մեծ ուժեր կենտրոնացնելով այս թևերում, անցել է հարձակման։ Հայկական ստորաբաժանումները կասեցնում են հակառակորդի առաջխաղացումը՝ նրան պատճառելով մեծ կորուստներ:

Минобороны опубликовало видео уничтожения опорных пунктов и техники противника
Министерство обороны Республики Армения опубликовало видео уничтожения военнослужащими Армии обороны вражеских опорных пунктов и техники противника в Арцахе.
Как сообщает «Арменпресс», видео опубликовала на своей странице пресс-секретарь Минобороны РА Шушан Степанян.
«Уничтожение вражеских опорных пунктов и техники», - такой  записью Степанян сопроводила видео.
Рано утром 27 сентября Азербайджан начал активные обстрелы на линии соприкосновения с Арцахом. Обстрелу подвергаются и мирные населенные пункты, в том числе столица Степанакерт, в результате чего гибнут мирные жители в различных районах Арцаха. Вооруженные силы Азербайджана наносят удары также по военной и гражданской инфраструктуре Республики Армения. Утром 3 октября пресс-секретарь Минобороны РА Шушан Степанян сообщила, что на северном и южном направлениях границы с Арцахом идут ожесточенные бои. Противник перешел в атаку, сосредоточив в этих районах большие силы. Армянские части останавливают продвижение врага, нанося ему большие потери.