Պեկինում երրորդ օրն անընդմեջ կորոնավիրուսով վարակման նոր դեպքեր չեն գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պեկինում երրորդ օրն անընդմեջ կորոնավիրուսով վարակման նոր դեպքեր չեն գրանցվել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Առողջապահության քաղաքային կոմիտեն Գերատեսչության հաղորդագրության համաձայն, հուլիսի 9-ին տեղական ժամանակով ժամը 00:00-ի (Երեւանի ժամանակով հուլիսի 8-ի ժամը 20:00-ի) դրությամբ «Պեկինում հիվանդության նոր ակտիվ դեպքեր, ինչպես նաեւ վարակի առկայության կասկածանքով մարդիկ չեն հայտնաբերվել»:
Նաեւ չի նշվել վարակի ոչ մի նոր բերված դեպք: Իշխանությունները խիստ կարանտինային միջոցառումներ Էին սահմանել այն բանից հետո, երբ Պեկինի «Սինֆադի» մեծածախ պարենային շուկայում հունիսի 11-ին գրանցվեց կորոնավիրուսով վարակման նոր բռնկում, ընդամենը վարակվել Է 335 մարդ, մահվան դեպքեր չկան:
Հուլիսի 9-ի առավոտվա դրությամբ հիվանդանոցներում անցկացվում Է 275 մարդու բուժընթաց, 60 հոգի դուրս Է գրվել ապաքինվելուց հետո, բժշկական հսկողության տակ Է մնում 26 մարդ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

В Пекине третий день подряд нет новых случаев заражения коронавирусом
Третий день подряд в Пекине не фиксируются новые случаи заражения коронавирусом, сообщил городской Комитет здравоохранения.
По сообщению ведомства, на 00:00 часов по местному времени четверга (19:00 мск среды) "в Пекине не выявлено новых активных случаев заболевания, а также людей с подозрением на наличие инфекции".
Также не отмечено ни одного нового ввезенного случая инфекции,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Власти ввели жесткие карантинные меры после того, как на пекинском оптовом продовольственном рынке "Синьфади" 11 июня была зафиксирована новая вспышка инфицирования коронавирусом, всего заразились 335 человек, летальных исходов нет.
По состоянию на утро четверга в больницах проходят курс лечения 275 человек, 60 выписаны после выздоровления, под медицинским наблюдением остаются 26 человек.