Մեր կոմֆորտային և շատ հաճելի ամառը շարունակվում է․ Գագիկ Սուրենյան
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտարարել է ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
«Մեր կոմֆորտային և շատ հաճելի ամառը շարունակվում է․ առաջիկա 5 օրերին ևս հանրապետության ողջ տարածքում օդի ջերմաստիճանի բարձրացում առանձնապես չի կանխատեսվում։
Ամենաշոգ գոտում՝ Արարատյան դաշտում, այդ թվում նաև Երևանում, առաջիկա  օրերի ընթացքում օդի ջերմաստիճանը ցերեկային ժամերին հիմնականում կտատանվի 33-35 աստիճանի սահմաններում։ Օգոստոսի 16-ի երեկոյան ժամերին, օգոստոսի 16-ի լույս 17-ի գիշերը հանրապետության առանձին շրջաններում, այդ թվում նաև Երևանի առանձին հատվածներում, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, իսկ օգոստոսի 17-ի ցերեկվանից սկսած՝ տեղումները երեկոյան ժամերին հիմնականում կպահպանվեն Շիրակում, Լոռիում և Տավուշում։ Հանրապետության մյուս շրջաններում կգերակշռի առանց տեղումների եղանակը»,- մանրամասնել է Գագիկ Սուրենյանը։

В ближайшие 5 дней на всей территории Армении особого повышения температуры воздуха не прогнозируется.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Гагик Суренян.
«Наше комфортное и очень приятное лето продолжается: в ближайшие 5 дней на всей территории республики особого повышения температуры воздуха также не прогнозируется.
В самой жаркой зоне — Араратской долине, в том числе и в Ереване, в ближайшие дни температура воздуха в дневные часы в основном будет колебаться в пределах 33—35 градусов.
В вечерние часы 16 августа, в ночь с 16 на 17 августа в отдельных районах республики, в том числе и в отдельных частях Еревана, ожидается кратковременный дождь и гроза, а начиная с полудня 17 августа осадки в вечерние часы в основном сохранятся в Шираке, Лори и Тавуше.
В остальных районах республики будет преобладать погода без осадков», — детализировал Гагик Суренян.