Հայաստանի ազգային արխիվի հիմնադրման 85-ամյակի առթիվ նախատեսված միջոցառումները կմեկնարկեն հոկտեմբերի 29-ին
Երեւանում վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում ՀՀ ճանապարհային ոստիկանները փողոցը սահմանված տեղով չանցնելու համար տուգանել են 700 հետիոտնի
Հանրապետության անտառատարածքներում տարեսկզբից մինչ օրս ապօրինի հատվել է 944 ծառ
ՀՀ պատվիրակությունը մասնակցել է Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության խորհրդի 10-րդ հոբելյանական նիստին
Տավուշի մարզում մթերվել է 4950 տոննա խաղող
Սյունիքում այս տարվա 9 ամիսներին ծնվել է 1294 երեխա
Գեղարքունիքում առաջինը կմիավորվեն Վերին Շորժա, Ներքին Շորժա եւ Այրք համայնքները
Վարդենիսում զարգանում է գյուղական զբոսաշրջությունը
Հանրապետությունում նոյեմբերին օդի միջին ջերմաստիճանը սպասվում է նորմայի սահմաններում
Կաշառք ստանալու փաստով ձերբակալվել է ՀՀ ոստիկանության հասարակական կարգի ապահովման վարչության առանձին ոստիկանության վաշտի հրամանատար, մայոր Հ. Հովհաննիսյանը
ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը «Եռաբլուրե պանթեոնում հարգանքի տուրք մատուցեց 1999 թ¬ հոկտեմբերի 27-ին Ազգային ժողովում ոճրագործության զոհ դարձած պետական ու քաղաքական գործիչների հ
Ավտովթար Արմավիրի մարզում` մահվան ելքով
Վերանորոգվում են Արագածոտնով անցնող միջպետական եւ հանրապետական նշանակության ճանապարհները
Թբիլիսիում մեկնարկում Է «Մեծ Բրիտանիա- Հարավային Կովկասե միջազգային խորհրդաժողովը
Խ. Սոլանա. «Եվրամիությունը պատրաստ Է քայլեր ձեռնարկել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի դրական զարգացման համարե
Ազգային ժողովի այգում կանգնեցվեց 1999թ. հոկտեմբերի 27-ի զոհերի հիշատակին նվիրված հուշարձան
Ներկայացվեց ՄԱԿ-ի «Հաղթահարելով խոչընդոտները. մարդկային շարժ եւ զարգացումե խորագրով Մարդկային զարգացման 2009թ-ի զեկույցը
Ադրբեջանի եւ üրանսիայի արտգործնախարարները քննարկել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը
«Շինսերտեýիկատե-ին շնորհվեց «ԻՍՕ-9001-2008ե որակի կառավարման համակարգի միջազգային ստանդարտի պահանջներին համապատասխանության սերտիýիկատ
Ընդունվեց «ՀՀ նոր միջուկային էներգաբլոկի(ների) կառուցման մասինե օրինագիծը
Հանրապետությունում այս տարվա 9 ամիսներին գրանցվել է թմրամիջոցների հետ կապված 826 հանցագործություն
Երեւանում մեկնարկեց «Կանաչ այլընտրանքե էկո-էքսպոն
Հանրապետությունում գրանցվել է թրաýիքինգի բացահայտման 12 դեպք
Ըստ Ա. Իսկանդարյանի` հայ-թուրքական հարաբերությունների նորմալացումը լուրջ փոփոխությունների կհանգեցնի տարածաշրջանում
ՄԱԿ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Շառլ Ազնավուրը հանդիպել է Ժնեւ քաղաքի խորհրդի նախագահի հետ
Լիբանանում Հայաստանի դեսպան Աշոտ Քոչարյանը հանդիպել է Լիբանանի վարչապետ üուադ Սինյորայի հետ
Նոյեմբերի 1-ին շահագործման կհանձնվի Արմավիր-Արագած ուղղությամբ երթեւեկող էլեկտրագնացքը
ՀԱԷԿ-ի 4-րդ տուրբոագրեգատային էներգաբլոկը ՀՀ էներգաարտադրության ցանցին նախատեսվում է միացնել հոկտեմբերի 31-ին
Խորհրդարանական հայտարարությունները տեւեցին ընդամենը 15 րոպե
Ըստ Գ.Քեռյանի` հայ-թուրքական սահմանի բացմամբ Հայաստանը կդառնա բավական հրապուրիչ երկիր եւ մեծ նշանակություն կստանա տարածաշրջանում
Հանրապետությունում արձանագրվել է տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված 652 հանցագործություն
«Արեւորդիե 2-րդ միջազգային բնապահպանական փառատոնի շրջանակում քննարկվեցին կլիմայական փոփոխությունների խնդիրներ

A two-day conference dedicated to the issues of the capital will be held in the Yerevan History Museum November 4-6
Javier Solana says EU is ready to undertake necessary steps for the positive development of Karabakh conflict regulation process
Conference dedicated to the issues of cultural cooperation between Great Britain and South Caucasian countries kicks off
Monument to the victims of the October 27 assassination erected in the court of the National Assembly
Armenian National Assembly approved the bill on “Construction of New Energy Unit”
826 crimes connected with drugs registered during the nine months of the year
Armenian ambassador to Lebanon meets with the Prime Minister of Lebanon
Twelve cases of trafficking have been registered during the nine months of the running year
Armenian permanent representative in UN Ambassador Charles Aznavour meets with chairman of the Geneva City Council
“Green Alternative” eco-expo kicked off in Yerevan
UN human development report 2009 “Overcoming Obstacles; Human Movement and Development” presented
Armenia’s nuclear power plant’s 4th turbo-aggregate energy unit is intended to be connected to Armenia’s energy production network October 31
The parliamentary statements lasted today just 15 minutes
A. Iskandaryan says regulation of Armenian-Turkish relations to bring up serious changes in the region
Issues on climate changes discussed within “SunChild” second international nature protection festival
The regular visit of OSCE Minsk group co-chairs to the region to be held at the beginning of November
PRESS REVIEW, OCTOBER 27, 2009
Yerevan, 27 October, Armenpress. A press conference dedicated to the ‘Expo-Russia 2009 Armenia’ exhibition took place at the Science and culture Russian center. Photos by Varduhi Harutyunyan
Yerevan, 27 October, Armenpress. The head of RA National Assembly Hovik Abrahamyan, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, the Secretary of Security Artur Baghdasaryan and other officials c
Yerevan, 27 October, Armenpress. The leadership of the country headed by the Armenian President Serzh Sargsyan visited the RA National Assembly, to participate on opening of the memory statue
Iran welcomes signing of Armenian-Turkish protocols
The office of the Armenian honorary consul opened in Bishkek
Photo exhibition-contest entitled “Energy Photo” held today in Armenian- Russian (Slavonic) University
Regular session of CIS Council of Permanent Authorized Representatives to be held in Minsk
The building of residence of the Primate of the South Russia Diocese of Armenian Church opened
Armenian-Russian (Slavonic) University and “Orange Armenia” company sign a memorandum on long-lasting cooperation
A number of countries greeted the project of construction of Iran-Armenia railway
Lebanese ambassador to Armenia: We respect the will and decision of the Armenian government to normalize relations between Armenia and
Armenian ambassador to Italy Ruben Karapetyan handed his credentials to the President of Italy
Armenian Defense Minister participated in the working meeting of the defense ministers of ISSF in Bratislava