Իրանում լրատվական կայքի ղեկավարի են ձերբակալել. IRNA
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսլամական հեղափոխության պահապանների զորակազմը (ԻՀՊԶ) հայտարարել Է նորությունների պորտալի ղեկավարի ձերբակալման մասին, որին կասկածում են հակակառավարական գործունեության մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է IRNA գործակալությունը:
Նրա տվյալներով՝ ձերբակալվածը Ռուհոլլա Զամն Է՝ «Ամադ Նյուզ» լրատվական պորտալի ղեկավարը, որի միջոցով նա, բաց աղբյուրների համաձայն, ակտիվորեն լուսաբանել Է 2017 թվականի դեկտեմբեր-2018 թվականի հունվարին ամբողջ Իրանի տարածքում տեղի ունեցած բողոքի գործողությունները: Զամը, ինչպես նշում Է գործակալությունը, ձերբակալվել Է «հակահեղափոխական գործունեության» համար:
Նշվում Է, որ նա գտնվում Էր «Ֆրանսիայի հետախուզության ղեկավարության ներքո եւ աջակցություն Էր ստանում ԱՄՆ-ի եւ Իսրայելի հետախուզական ծառայությունների կողմից»:
Ինչպես գրում Է «Ասոշիեյթեդ պրես»գործակալությունը, Զամը տարագրության մեջ ապրում Էր Փարիզում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Иран задержал главу новостного сайта, сообщили СМИ
Корпус стражей исламской революции (КСИР, часть вооруженных сил Ирана) сообщил о задержании руководителя новостного портала по подозрению в антиправительственной деятельности.Как передает Арменпресс, об этом сообщаетагентство IRNA.
По его данным, задержанным является Рухолла Зам, руководитель новостного портала "Амад Ньюз", через который он, согласно открытым источникам, активно освещал протесты декабря 2017 – января 2018 года во всем Иране. Зам, как отмечает агентство, был задержан за "антиреволюционную деятельность".
Отмечается, что он находился "под руководством разведки Франции и получал поддержку со стороны разведывательных служб США" и Израиля.